Swift Nedir ? (Bankaların Swift Kodları)

SWIFT nedir?
SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) dünya çapında bankalar arasında elektronik fon transferi sağlayan bir sistemdir. Bankalararası ödeme transferlerinin bir kaç dakika içinde gerçekleşmesini sağlayan bu sistem 1973 yılında kuruldu ve 1977 yılında fiilen çalışmaya başladı. 6 bine yakın üyesi bulunan sistemden günde 3 milyon mesaj geçiliyor.

Bankaların SWIFT kodları.

· Adabank – http://www.adabank.com.tr/ – Adabank Swift Kodu : ADABTRIS
· Akbank – http://www.akbank.com.tr/ – Akbank Swift Kodu : AKBKTRIS
· Albaraka Türk – http://www.albarakaturk.com.tr/
· Alternatif Bank – http://www.abank.com.tr/ – Alternatif Bank Swift Kodu : ALFBTRIS
· Anadolu Bank – http://www.anadolubank.com.tr/ – Anadolu Bank Swift Kodu : ANDLTRIS
· Anadolu Finans – http://www.anadolufinans.com.tr/
· Arap Türk Bankası – http://www.arabturkbank.com/
· Asya Finans – http://www.asyafinans.com.tr/
· Bank Ekspres – http://www.bankekspres.com.tr/
· Bank Of America – http://www.bankofamerica.com.tr/
· Bayındır Bank – http://www.bayindirbank.com.tr/ – Bayındır Bank Swift Kodu : BAYDTRIS
· Citibank – http://www.citibank.com.tr/
· Denizbank – http://www.denizbank.com.tr/ – Denizbank Swift Kodu : DENITRIS
· Emlak Bankası – http://www.emlakbank.com.tr/
· Family Finans – http://www.familyfinans.com/
· Finans Bank – http://www.finansbank.com.tr/
· Fortis Bank – http://www.fortis.com.tr/
· Garanti Bankası – http://www.garanti.com.tr/ Garanti Bankası Swift Kodu : TGBATRIS
· Halk Bank – http://www.halkbank.com.tr/ Halk Bank Swift Kodu : TRHBTR2A
· HSBC Bank – http://www.hsbc.com.tr/ HSBC Bank Swift Kodu : MIDLTRIX
· Koçbank – http://www.kocbank.com.tr/ Koçbank Swift Kodu : KABATRIS
· Kuveyt Türk – http://www.kuveytturk.com.tr/
· MNG Bank – http://www.mngbank.com.tr/
· Oyak Bank – http://www.oyakbank.com.tr/ Oyak Bank Swift Kodu : TBBKTRIS
· Şekerbank – http://www.sekerbank.com.tr/ Şekerbank Swift Kodu : SEKETR2A
· Takasbank – http://www.takasbank.com.tr/
· Tekstilbank – http://www.tekstilbank.com.tr/
· Turkish Bank – http://www.turkishbank.com/
· Türk Ticaret Bankası – http://www.turkbank.com.tr/
· Türkiye Ekonomi Bankası – http://www.teb.com.tr/ Türkiye Ekonomi Bankası Swift Kodu : TEBUTRIS
· Türkiye İş Bankası – http://www.isbank.com.tr/ Türkiye İş Bankası Swift Kodu : ISBKTRIS
· Türkiye Kalkınma Bankası – http://www.tkb.com.tr/
· Türkiye Sinai Kalkınma Bankası – http://www.tskb.com.tr/
· Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası – http://www.tcmb.gov.tr/
· Vakıfbank – http://www.vakifbank.com.tr/ Vakıfbank Swift Kodu : TVBATR2A
· Yapı Kredi Bankası – http://www.ykb.com.tr/ Yapı Kredi Bankası Swift Kodu : YAPITRIS
· Ziraat Bankası – http://www.ziraat.com.tr/ Ziraat Bankası Swift Kodu : TCZBTR2A

Son gelen arama terimleri :

  • swıft nedir (25)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir