Apple, iOS 9’un üstüne küçük eklemeler yapan iOS 9.1 güncellemesini kullanıcılarına sundu. Güncellemenin kuşkusuz en çarpıcı parçası ise iOS kullanıcılarına sunulan yeni emojiler.
Apple, iPhone 6s etkinliği sonrası geliştiriciler için iOS 9.1 sürümünü yayınlamıştı. Beta aşamasında olan iOS 9.1 birkaç hafta sonra halka açık sürümü ile karşımıza çıkmıştı. Sistem stabilitesinin ve performansının artığı iOS 9.1 güncellemesinin final sürümü de yayınlandı.

iOS 9.1 güncellemesi ile gelen ve göze çarpan ilk yenilik; 150’den fazla yeni Emoji bulunuyor.

iOS 9.1 ile birlikte kamera iPhone’un aşağıya doğru indiğini otomatik olarak algılayacak ve kaydı durduracak. Böylelikle Live Photos özelliğinin daha etkileyici kullanımı mümkün hale gelecek.

iOS 9.1 GÜNCELLEMESİNİ HANGİ MODELLER YÜKLEYEBİLİR?

iOS 9.1 güncellemesini; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch 5 alıyor.

iOS 9.1 GÜNCELLEMESİ NASIL YÜKLENİR?

Telefon üzerinden güncelleme için, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden güncelleme kontrolü yapılıp komutlar izlenebilir. iTunes üzerinden güncellemek için ise, iTunes yazılımı açılarak, cihazı USB ile PC / MAC’e bağlayıp, “Güncellemeleri Denetle” seçeneğini tıklamak gerekiyor.

Güncelleme işleminden önce muhtemel aksaklıklara karşı telefonun yedeğini almak tavsiye ediliyor.