Yazar girişi için tıklayınız..

Yazı Yazma esasları;
1 – İsminiz ve soyadınızı lütfen değiştirmeyin. Kullanıcı isminizi değiştirebilir ve biyografinizi ekleyebilirsiniz. (Kullanıcı hesabınız için tıklayınız.)
2 – Bir yazıya başlarken önce başlığı girin.
3 – Başlık “Bu Bir Başlıktır, percemler.com Merkezi Kocaeli ‘dedir ve Bu Başlık Kısadır” örneğindeki olduğu gibi büyük harfle başlamalı, kelime küçük harfle devam etmeli, “ve”, “ile” gibi bağlaçlar küçük harfle başlamalıdır.
4 – Yazı içeriği Türkçe kurallarına uygun olmalı. Noktadan sonra büyük harfle başlanıp kelimelere küçük harfle devam edilmeli. Yazının tamamında yada büyük bir kısmında tamamı büyük harflerden oluşan kelimeler kullanılmamalıdır.
5 – Yazıya sağ sütundan kategori seçilmelidir.
6 – Yazıya sağ sütundan etiketler eklenmeli yada seçilmelidir. (mevcut ve çok kullanılan etiket linkinden yardım alınabilir.)
7 – Yazı, sağdaki “Denetim için gönder” butonuna basılarak tamamlanmalıdır. Denetime gelen yazılar teknik anlamda denetlenir. Katiyyen sansürlenmez..
8 – Yazıya resim ekleyebilirsiniz. Fakat siteye, resim barındırma sitelerine yüklediğiniz resimleri koyabilirsiniz. Örneğin https://hizliresim.com, yada google görsellerden bulduğunuz resimler.
9 – Eğer bir avatar sahibi olmak istiyorsanız global bir avatar sitesi olan www.gravatar.com ‘a üye olup resminizi yükleyin. Üye olurken sitemize verdiğiniz mail adresini kullanın. Avatarınız sitemizde otomatik görünecektir.
10 – İlk üyeliğinizde size mail ile gelen yada yöneticinin size ilettiği şifre sizin geçici şifrenizdir. İsterseniz profilinizden değiştirebilirsiniz.
11 – Siteye kendi eklediğiniz yada diğer yazarların eklediği yazılardan haberdar olmak için facebook sayfamızı yada telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

Türkçe yazanlar için bazı hatırlatmalar;
* Cümle büyük harfle başlar, nokta ile biter.
* Noktadan sonra boşluk bırakılır, yeni cümle başlar.
* “gelcem, gitcem, gidiyom” denmez “geleceğim, gideceğim, gidiyorum” denir.
* “Herkez” denmez “herkes” denir.
* “Yaaaa” çok laubali bir sözdür.
* “bU şEkiLDE” yazmak sadece okuyanı yorar.
* “Yanlız” değil “Yalnız” denir.
* “ğ” harfi “g” şeklinde yazılamaz.
* “Dahi” anlamındaki “de” ayrı yazılır. Yani “sende” denmez, “sen de” denir.
* “Geldimi?” yazılmaz “Geldi mi?” yazılır. “OKmi?” değil, “Tamam mı?” denir.
* “ali, banu” denmez. “Ali, Banu” denir. İllerin, ülkelerin ilk harfleri büyük yazılır.
* “ki” eki, bağlaç olarak kullanılıyorsa ayrı, iyelik eki olarak kullanıyorsa birleşik yazılır.
* “v” yerine “w” yazılmaz…

Teşekkürler, iyi yazılar..
Aydın PERÇEM