2020 Yılı Resmi Tatil Günleri

2020 Yılı Resmi Tatil Günleri için resmi tatiller bu yıl da oldukça fazla. Hem resmi tatil günleri hem de resmi tatil günlerine bağlı ek izinlerle uzun tatil yapmanıza imkan veren 2020 yılıyla yazın da kışın da tatile doyacaksınız. 2020 yılı resmi tatil günleri sizlere farklı konseptlerde tatil yapma olanağı sunacak. 2020 tatil günlerinde ister kültür turlarına katılabilirsiniz, ister yurt dışı turları ile dünyayı dolaşabilirsiniz, isterseniz de gemi turları ile maviliklere yelken açabilirsiniz. 2020 tatil günleri ile düşlediğiniz tatili , küçük araştırmalarla ekonomik fiyatlara yapabilirsiniz. Resmi tatil günleri önceden belirlendiği için erken rezervasyon fırsatlarına mutlaka bakmanızı öneririz. Böylece sezon ve tatil yoğunluğu yaşayan tatil yerlerinde hem ucuz tatil yapabilir hem de yer sorunu bulamama sıkıntısı yaşamazsınız.

Yılbaşı Tatili – Çarşamba

Yılbaşı tatili, yeni yıla farklı bir yerde girmek isteyenler için heyecan verici tatil günlerinden biri oluyor. 2020 yılbaşı tatili çarşamba gününe denk geliyor. Tatil severler bu fırsatı değerlendirerek yılbaşı tatilini Avrupa’nın noel pazarları ile ünlü kentlerinde geçirebilirler. Üstelik sadece iki gün alacağınız ek izinle beş günlük tatil de yapabilirsiniz. Yılbaşı tatilini değerlendirmek için sanatçılı yılbaşı otellerine göz atabilirsiniz. Böylece yeni yılı büyük bir coşkuyla karşılayabilirsiniz.

23 Nisan Tatili – Perşembe

Aile boyu tatile çıkmak isteyenler için 23 Nisan tatili kaçırılmayacak fırsat. Çocuğunuzla birlikte çıkacağınız keşif yolculuklarında birbirinden güzel rotalara uğrayacak, kültürel değerlerin farkına varacak, doğal güzelliklere hayran kalacaksınız. Çocuğunuzun çevre bilincinin oluşması, hayal gücünün gelişmesi, dünyaya farklı gözle bakan bir birey olması için seyahat etmek ilham verici bir deneyimdir. 2020 23 Nisan tatilinde birlikte çıkacağınız yolculuklar size unutulmayacak bir miras bırakacaktır. 2020 23 Nisan tatili bu sene perşembe gününe denk geliyor. Eğer çalışıyorsanız bu fırsatı bir günlük ek izinle değerlendirebilir, 23 Nisan tatilini hafta sonu ile birleştirerek dört günlük tatile çıkabilirsiniz.

1 Mayıs Tatili – Cuma

2020 Yılı Resmi Tatil Günleri için bir diğer gün de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü oluyor. İşçi Bayramı olarak kutlanan bu gün, bu sene cuma gününe denk geliyor. Resmi tatil olan 1 Mayıs tatilinde gidebileceğiniz bir çok yer bulunuyor. Çalışanlar bu izni hafta sonu ile birleştirme imkanı bulabilirler, 1 Mayıs tatili hafta sonu ile birleşiyor. Böylece toplamda 3 gün tatil yapma imkanı bulabilirsiniz. 1 Mayıs tatilinde nereye gidebiliriz diyenler için istikamet Küba oluyor. 1 Mayıs tatilinde Küba turları ile renklerin, dansın ve sıcak insanların ülkesine gidebilir, İşçi Bayramı’nın sokaklarda bir festival gibi kutlandığı Küba’yı keşfedebilirsiniz.

19 Mayıs Tatili – Salı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı resmi tatil günlerimizden bir diğeri. 2020 yılında 19 Mayıs tatili salı gününe denk geliyor. Sadece bir gün alacağınız ek izinle dört günlük tatil de yapabilirsiniz. Bayram coşkusunu yaşayabileceğiniz 19 Mayıs tatilinde hafta sonu turlarına katılarak doğa ile iç içe olabilir, tarihi rotaların izini sürebilirsiniz. 2020 tatil günleri arasında yer alan 19 Mayıs tatilinde kültür keşifleri yapabileceğiniz birçok destinasyon yer alıyor.

15 Temmuz Tatili – Çarşamba

15 Demokrasi ve Millî Birlik Günü 2020 resmi tatil günleri içerisinde yer alıyor. 2020’de 15 Temmuz tatili çarşamba gününe denk geliyor.

30 Ağustos Tatili – Pazar

2020 resmi tatil günlerinden bir diğeri de 30 Ağustos Zafer Bayramı oluyor. 2020 yılında Zafer Bayramı, pazar gününe denk geliyor. Bayram coşkusunu Türkiye’nin birçok yerinde yaşayabilir ve iki günlük bir tatil imkanı bulabilirsiniz. 30 Ağustos tatili ile yazın en güzel zamanlarını yaşayabileceğiniz birçok tatil yerini planınıza alabilirsiniz.

29 Ekim Tatili – Perşembe

Tatil günleri 2020 yılında çalışanlar için nefes aldıracak. 2020 resmi tatil günlerinden bir diğeri olan 29 Ekim tatilinde cumhuriyetin ilanının 97. yılını kutlayacağız. Bu özel gün salı gününe denk geliyor. 29 Ekim tatilinde birbirinden güzel keşif rotalarına gitmek isteyen çalışanlar pazartesi günü alacakları ek izinle dört günlük dolu-dolu bir tatil yapabilirler. Resmi bayram tatili olan Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayabileceğiniz birçok farklı rotayı planınıza alabilirsiniz.

2020 Ramazan Bayramı Ne Zaman?

Resmi tatil günleri arasında yer alan milli bayramlar kadar dini tatillerin hangi güne denk geldiği de merak ediliyor. Bu kapsamda 2020 Ramazan Bayramı da tatile çıkacaklar için önemli oluyor. 2020 Ramazan Bayramı bu sene herkes için tatil imkanı yaratıyor. 2020 Ramazan Bayramı arefe günü 23 mayıs cumartesi günü olacak. Ramazan Bayramı’nın birinci günü 24 mayıs pazar oluyor. Ramazan Bayramı ne zaman bitiyor sorusunun cevabı ise 26 mayıs salı oluyor.

2020 Kurban Bayramı Ne Zaman?

2020 dini bayramlarımız arasında yer alan Kurban Bayramı da bu sene tatil yapmaya imkan sağlayacak. 2020 Kurban Bayramı arefe günü 30 temmuz perşembe. 2020 Kurban Bayramı’nın birinci günü 31 temmuz cuma günü oluyor. Kurban Bayramı 3 ağustos pazartesi günü bitiyor. Buna göre tatil için 2020 Kurban Bayramı dört buçuk günlük bir tatil fırsatı yaratıyor.

15 Tatil Ne Zaman? (Yarıyıl Tatili)

Hem öğrencilerin hem de velilerin merak ettiği tatil günleri arasında yer alan yarıyıl tatili, bir diğer adıyla 15 tatil tatili oluyor. Kış tatili için imkan yaratan 15 tatil, kayak ve kış ile iç içe geçmiş bir tatilin kapılarını aralıyor. Fakat 2019-2020 öğretim yılında tatiller biraz farklı, 15 tatile ilaveten 9 günlük ara tatiller de yapılacak.
18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)
25 Kasım’dan 17 Ocak’a kadar birinci dönem devam edecek.
Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün)
İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak.
06-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)
İkinci dönemin ikinci yarısı 13 Nisan’da başlayacak.

2020 Okullar Ne Zaman Kapanıyor?

Okullar kapandığı zaman hem çocuklar hem aileler yaz tatilinin keyfini çıkartmak üzere yollara düşüyor. Tatil günleri arasında yer alan ve yaz tatili için uzun bir plan yapmaya olanak tanıyan okulların kapandığı dönem, aileler ve öğrenciler için güzel bir mola oluyor. 2020 yılında okullar 19 Haziran 2020 Cuma bitecek. Buna göre 2020 yaz tatili de 19 Haziran itibari ile başlamış olacak ve 11 hafta sürecek. 2020’de okullar ise Eylül ayında açılacak.

Linkler

Diğer Senelerin Resmi Tatil Günleri için diğer yazılar

İçinde bulunduğumuz yılın resmi tatil günleri arama linki