ben insanları sayılara benzetiyorum, istemsiz. sen 11’e sen 26’ya benziyorsun filan demek tuhaf kaçıyor ama birini ilk tanıdığımda kafamdan geçen tam olarak bu.karşımdakinin bende hangi sayıyı uyandırdığı çok önemli. eğerki çift bir sayıysa daha fazla sempati duyuyorum. eğerki tek sayıysa pek şansı yok. ancak 3,5 ya da 35 ise durum farklı.3 ve 5 tek sayılar arasında en sevdiğim ve bu ikilinin oluşturduğu aynı zamanda en sevdiğim şehir İzmir’in plakası olan 35’i severim.3 ve 5 in toplamı olan “8” muhteşem bir kombindir bu sebepten.hem 3 ve 5’i içerir hem de bir çift sayıdır.
8 çok değerlidir, uğurlu sayımdır ve sevdiğim insanlar 8’e benzer ya da içinde 8 olan başka bir sayıya. 18 28 88 filan da olabilir. 8 önemlidir çünkü sonsuz işaretinin ayağa kaldırılmış halidir devamlı kendini tekrar eder başı sonu yoktur, kararlıdır.
ağustosta doğdum, bildiğiniz üzere 8. ay olur kendisi. sayılara cinsiyet verdiğim de çok olur, mesela 11 kesinlikle sinir bozucu bir kız ve 19 nefret edilesi bir erkek. ancak 8 bir istisna ona cinsiyet veremiyorum benim için özel olmasının bir sebebi de bu. daha onlarca sebep yazılabilir ancak ben yazdıkça siz benim deli olduğumu düşünebilirsiniz, ben de önyargı oluşturmamak adına susmayı yeğlerim.

4 thoughts on “8 Çok Önemlidir ! – Asude Palandöken – (Özgün Yazı)

  1. Mahmure Hanım,
    Erge Hanım hayal gücü çok geniş alanları kapsayan bir yazarımız. Çeşitli öykü yarışalarında dereceleri var..

    Tebrikler Erge Hanım, devam lütfen..

  2. Erge Hanım, gerçekten ilginç bir bakış açısı..ben de 6 rakamı için benzer şeyleri düşünürüm..Bana uğurlu gelen rakamların içinde 6 bulunur hep..selamlar..

Comments are closed.