Cumhurbaşkanı Gül, Kocaeli’ye yaptığı ziyaretin ikinci gününde Donanma Komutanlığı’nı, Ford Otosan’ı ve Elimsan’ı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Gül, sabah ilk olarak Gölcük’te bulunan Donanma Komutanlığı’na geldi. Basına kapalı gerçekleştirilen ziyarette, Gül’e Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner eşlik etti.

Daha sonra Gölcük’teki Ford Otosan Fabrikası’na geçen Gül’e Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu eşlik etti.

Gül, Ford Otosan Fabrikası Genel Müdürü Haydar Yenigün’ün kullandığı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç’un da bulunduğu golf arabasıyla fabrikayı gezdi. Gül, daha sonra Avrupa’daki fuarlarda tanıtılan ancak satışa yılın son çeyreğinde sunulacak olan Ford Tourneo’yu inceledi.

Ergün ile araca binen Gül, orta ticari sınıfındaki Tourneo’yu çalıştırdı. Araç hakkında mühendislerden bilgi alan Gül, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Koç Holding Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Turgay Durak, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen ve Ford Otosan Fabrikası Genel Müdürü Haydar Yenigün ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ford Otosan Fabrikası’nda üretilen Cargo modeli çekiciyi de inceleyen Gül, kendisini fabrika dışında bekleyen çalışanlarla fotoğraf çektirdi.

Gül’ün çıktığı istikamette ”Abdullah Gül-Kocaeli” plakasını taşıyan sarı renkli ticari taksi Transit Connect’in park edilmiş olması da dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Gül, Ford Otosan Fabrikası’nı ziyaretin ardından Elimsan Fabrikası’nı gezdi. Gül’ün gezisi basına kapalı gerçekleştirildi.

One thought on “Abdullah Gül ‘ün Kocaeli Ziyareti

Comments are closed.