Yazar : Asude Palandöken

İlk Yayın Tarihi : 27.01.2011

Bazen, Hayat Hakkında Konuşmak İyidir

öyle bir dünya yok, evet. çok mutlu hayat ütopya aşamasından bir üst seviyeye çıkamadı malesef. dünya yaşanmaya değer bir yer belki hatta biraz fazlası ancak deneme yanılma dışında kendinizi sınayabileceğiniz bir dal yok.
biraz hata yapacaksınız üstüne üzülceksiniz belki sonra akıllanıp doğrusunu bulcaksınız “herşeyde bir hayır vardır” lafını sık kullandığınız zamanlar bu zamanlar olucak. biraz doğrudan sonra yeni yanlışlar gelicek arka arkaya.mutlu olma, üzülme, ders alma çemberinde dönüp dururken hayat size verdiği dersleri birgün sonlandırcak ve siz öğrendiğiniz kadarıyla gidiceksiniz buralardan.kalabalıklardan yalnızlık arıcaksınız kendinizi özliyeceksiniz bazı bazı,bazen de yalnızlılarınıza insan aramakla geçecek zaman.ve tüm sonuçlarına rağmen cesur olmayı,şu anı yaşamayı,kendini sevmeyi bilen insan biraz daha fazla yaşamış olacak elbet diğerlerine nazaran. herşeyine rağmen önce kendinin ve kendi davranışlarının arkasında olan insan kazanıcak. doğru ve yanlışıyla en çok kendini sevmiş olan.
biraz kırılmalı insan aşık olup çokça nefret ederek büyümeli biraz yara almalı ki sonra daha içten gülmeyi öğrenip güçlü olduğunu hissetsin.
o kıvama gelen insanoğluna hayat göz kırpıp fazladan kahkaha ve mutluluk hediye eder.sende ona layık olduğunu ve büyüdüğünü düşünürsün.aslında hiç büyümemişsindir sadece hayat senin önünden geçerken yaşlanmıştır ve sen onu sırf bu sebepten daha flu görürsün.işte hepsi bundan ibaret.
en sonunda karanlık olur herşey.
yaşadığın yaşamadığın herşeyle beraber kararır
sim
siyah.