BioShock: The Collection!

Aksiyon türündeki başarılı yapımlardan olan BioShock için yeni bir koleksiyon sürümü duyuruldu. Peki oyunun hayranlarını heyecanladıracak yeni koleksiyon sürümünde neler olacak?

 

2K Games‘in resmi Twitter hesabından paylaşılan Tweet ile oyun gündemine oturan yeni BioShock oyunu, BioShock: The Collection adı ile kendini gösterdi. Yayınlanan Tweet’in ardından 2K‘nın website vesunucuları üzerinde koleksiyona ait olduğu söylenen görseller bulunduğu açıklandı.

NeoGAF forumundan Khwaah isimli kullanıcı, 2K‘nın sunucuları üzerinde bulduğu görselin BioShock‘un orjinal oyunları mı yoksa yeni bir koleksiyon sürümüne mi ait olduğuna dair net bir bilgi vermedi. Bulunan görselin dosya adında The Collection ibaresi geçmesi ise büyük dikkat çekti.

BioShock: The Collection İçeriği

BioShock Infinite ile gökyüzündeki asılı olan rayların üzerinden kayarakColumbia şehri semalarında dolaşmamızın üzerinden üç yıl geçmişken, oyunun geliştiricisi 2K, BioShock: The Collection ile geçmişteki BioShockoyunlarını yeni nesil konsollarda sunmaya hazırlanıyor.

PlayStation 4 ve Xbox One‘ın çıkışından bu yana sayısız oyuncu tarafından istenilen yapım için 2K oyuncuların isteklerinde nihayet kulak verdi.BioShock: The Collection‘da tüm tek kişilik DLC‘lerin yanı sıra, Ken Levine‘in yorumlarına yer verilen daha önce görülmemiş olan video serisi Director’s Commentary: Imagining BioShock ile birlikte seride yer alan önceki üç oyun yer alacak.

E3 oyun fuarlarının en iyisi ve IGN, GameSpot gibi oyun basınları tarafından yılın oyunu ünvanını kazanan serinin yeni oyunu BioShock: The Collection‘un içeriği ise şu şekilde:

BioShock

BioShock ve BioShock Infinite kreatif direktörü Ken Levine ve BioShock serisinin animasyon şefi ve direktörü Shawn Robertson‘un yer aldığıDirector’s Commentary: Imagining BioShock video serisi.

– Orjinal oyunda bulunmayan, konsept çizimlere sahip Rapture‘dan esinlenmiş sanal müzede gezme imkanı sunulan Museum of Orphaned Concepts modu.

– BioShock’un hikayesi dışında bulmacalara ve başarımlara yer verilen Challenge Rooms modu.

 

BioShock 2
Rapture‘nin daha önce görülmeyen bir yanını sunan BioShock hikayesi,Minevra’s Den.

BioShock 2‘deki olayların hemen öncesinin ele alındığı Alpha Series Big Daddyn‘nin kontrolünün ele alındığı mod olan, Protector Trials.

 

BioShock Infinite

Bölüm 1 ve 2 de yer alan eklenti paketlerinin dahil olduğu, Burial at Seamodu.

– Liderlik tablosunda yer alarak, The Columbian Archaeological Societymüzesinde gezmeye imkan sunan, dört ek haritada 60 mücadele dalgasına karşı mücadele edilebilen Clash in the Clouds eklenti paketi.

– Industrial Revolution Pack ve Upgrade Pack içerik paketlerine ek olarak500 Silver Eagle, beş Lock Pick ile birlikte altı yeni eşya ve iki silah geliştirmesini (Comstock’s China Broom Shotgun ve Comstock’s Eagle Eye Sniper Rifle) içeren Columbia’s Finest paketi.

 

Çoklu oyuncu modunun yer almayacağı BioShock: The Collection, 16 Eylültarihinde PlayStation 4Xbox One ve PC platformları için satışa sunulacak.

Kaynak ; shiftdelete