Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/percem/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303
Düşmekten Korkma » Bilgi Akış Sitesi » Çünkü bunu yapmak zorundasın.

Düşmekten Korkma

Düşmekten Korkma

“Bir daha, sana kimsenin bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme, benim bile! Bir hayalin varsa, peşini bırakmamalısın, onu korumalısın.

İnsanlar kendilerinin yapamayacağı şeyi senin de yapamayacağını söyler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma. Git ve al. O kadar.”

The Pursuit of Happyness – Umudunu Kaybetme

Hepimizin bildiği şeyler aslında. Sadece insan zihni arada hatırlatılmasını ister. Dünya her zaman yazdan, güneşli günlerden ibaret değildir. Kar, kış, yağmur, çamur ve hatta fırtınalarla doludur. Düşmekten korkma.

Durma…

Kafanı kaldır ve çevrene bir bak; senin çok iyi şeyler yapmanı isteyen ne çok arkadaşın, dostun, komşun var değil mi? Öyle olmadığını sen de gayet iyi biliyorsun. Senin iyi bir şeyler yapman kimsenin umurunda değil. İnsanlar kendi kötülüklerini, kendi başarısızlıklarını gizlemek için çevresindekileri taşlar. Senin düşmen onları mutlu edecek, onların egolarını tamir etmiş olacaksın, seni sürekli baltalayacaklar. “Eee hayatta hiç mi iyi insan yok !!!” diye düşünebilirsin tabi ki var. Onlar senin da senin iyiliğin için farkında olmadan sen zarar görme diye; “ aman dur, aman yapma, aman harcanırsın…” diye diye senin konfor alanından ve güvenli alandan çıkmana engel olacaklar. Şartlar böyleyken sen de kendine kötülük yapma.

Ne yaptığın önemli değil sadece ilerle.

Çünkü bunu yapmak zorundasın. Düştün mü gerekiyorsa bir daha düş. Canın acıyabilir belki de acısı yıllarca sürebilir. Unutma; “Öldürmeyen acı güçlendirir.” Acı; hareket edip yoluna devam edersen elbet geçecektir, fakat ilerlemekten, yolundan vazgeçersen baki kalacaktır. Yeniden başlamaktan korkma, yerinde sayma. Unutma hiç bir kuş ilk denemede uçamaz ve düştüğü için uçmaktan vazgeçemez. Bahaneler ve sınırlar bir illüzyondan ibarettir. Şimdi bir” hokus-pokus” diyerek bahaneleri ve sınırları ortadan kaldır. Düşmekten korkma.


“Yerinde duran, geriye gidiyor demektir… İleri daima ileri.” M. Kemal Atatürk

 

Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.