Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/percem/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303
Facebook Yetenek Sizsiniz’e Katıldım Virüsü Silme

Facebook Yetenek Sizsiniz’e Katıldım Virüsü Silme, Mozilla Firefox, Google Chrome ve Yandex browser yetenek sizsinize katıldım virüsü nasıl silinir.

Son günlerde Facebook profillerimizde profil arkadaşlarımızın bir çoğunda “yetenek sizsiniz” mesajı ile paylaşılan ve kullanıcıların canını sıkan bu durumdan nasıl kurtulabileceğiniz anlatacağız. Bu facebook virüsü arkadaş profillerinde gözüken Yetenek Sizsinize’e katıldım linkine tıklayın diyerek sizi bu linke tıklatarak tarayıcınıza uzantı – eklenti olarak yerleşiyor.

Bu tarz virüslerde amaçlanan ; sosyal ağlardaki paylaşımlarınızı kontrol ederek sizin adınıza istedikleri paylaşımları öne çıkarmak, bilgisayardaki bilgileri ele geçirmektir.

Bu türlü bilmediğiniz mesajlara tıklamayın, uygulamalara zin vermeyin ve dosya indirmenizi isterse dosyaları bilgisayarınıza indirmeyin veya indirdiyseniz de bilgisayarınıza kurmayın. Çünkü bu dosyalar zararlı kodlarla bilgisayarınızdaki bilgileri ele geçirmektedir.

Facebook Yetenek Sizsinize Katıldım Virüsü Nasıl Kaldırılır- Nasıl Temizlenir?
Öncelikle facebook hesap ayarlarından uygulamalar sekmesi altında izin verdiğiniz uygulamaları kontrol edin, ne olduğunu bilmediğiniz uygulamaları kaldırın.

Denetim masasında program ekle kaldır kısmına girin, son günlerde kurulan ve bilgisayarınızda olmaması gereken programlar varsa bunları kaldırın.

Güncel bir antivirüs programı ile bilgisayarınızı taratın, spyware ve mallware programları ile bilgisayarınızı kontrol edin.

Daha sonra tarayıcılarınızın eklenti kısımlarını kontrol ediniz.

Bunun için:
Google Chrome: Chrome menüsü>Ayarlar>Uzantılar
Firefox: Firefox menüsü>Eklentiler

Alternatif Yöntem ile Yetenek Sizsiniz’e Katıldım Virüsü Silme
Chrome için;
– Başlat tuşuna basarak alt kısımdaki arama bölümüne regedit yazın
– Regedit’i açtıktan sonra açılan kayıt defterinden HKEY_LOCAL_MACHINE > software > policies > google > chrome > seçeneğini takip edin.
– Burada “asdadsfclbonhleeank” gibi karmaşık isme sahip bir dosya olacaktır.
– Bu dosyayı silerek web tarayıcınızı baştan başlatın. Virüs temizlenmiş olacaktır.

Firefox için ;
Chrome için anlatılan bu yöntemi Firefox için de yapabilirsiniz…

Aslında en basiti sistem geri yüklemedir. Eğer geri dönüm noktası oluşturulmuşa sisteminizi geri döndürüp sorundan kesin kurtulabilirsiniz..