Mekanımıza bizzat gidip, oraları görmüş biriyim.
Aşağıda bahsedildiği gibi çeşitli alanlara hakim bir tepede.
Özellikle Sabiha Gökçen Havaalanı ve Marmara denizi manzarası dikkatimi çekti.

Park alanı mevcut, park sorunu yok, ücretsiz.

Tepenin eteklerinde insanları masalarda ve yeşil alanda piknik yaparken gördüm.

Mekanda İstanbul ‘un bir çok yerinde bulunan o eşsiz bayrağımız da dalgalanıyor.

Hizmet konusunda pek memnun kalmadım. Eğitimsiz birkaç elemanı garson diye koymuşlar. Tavırlarını ve tepkilerini görünce şok olmamak elde değil.

Yemekler bol kepçe. Çoban salatasını denemenizi tavsiye ederim.

Fiyatlar gayet makul. Belediye çalışanları için %25 indirimi var.

Mekan fotoğrafları yazının devamındadır ve detaylı bilgi ibb sitesinden, yazının devamında aktarılmıştır.

Gözdağı Sosyal Tesisi İstanbul Pendik’te 1992 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından takriben iki yüz dönümlük bir korunun zirvesinde iki dönümlük bir kapalı alan üzerinde inşa edilmiştir. Gözdağı Sosyal Tesisimiz, Marmara Denizi, Sabiha Gökçen Hava Limanı Uludağ Tepesi Çınarcık ve Yalova’ya kısmen de Adalar’a hâkim manzarasıyla tüm İstanbulluların adeta sonradan keşfettiği saklı tepesidir. 2000 yılında Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğü’ne devredilen tesisin mevcut binasına ek olarak 2000- 2001 yılları arasında çay bahçesi, seyirlik çardak, idari bina, servis büfeleri ve kafeterya gibi hizmet alanları ilave edilmiştir.
Tesisimiz 150 kişilik ana restoran, 80 kişilik çardak salonu, 250 kişilik çay bahçesi ve 100 kişilik teras restoranı ile hijyenik bir ortamda ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi güvencesiyle tüm halkımıza hizmet etmektedir. Grup toplantılarına da yemek servisinin yapıldığı restoranımızda, halkımız hafta boyunca alakart servis hizmetinden yararlanmaktadır.
Korunun alt girişinden zirveye ulaştığınızda İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Türk ahşap mimarisi ve şık dekoruyla göz zevkine uygun bir mekândan içeri girersiniz. Kartal yuvasını andıran bu eşsiz manzaralı yerde mevsime uygun olarak tesisimizin açık ya da kapalı alanlarından faydalanabilir uygun fiyatlara sahip restaurantımızda son derece leziz bir yemek yerken ya da 206 metre rakımlı tepede çayınızı yudumlarken Gözdağı’ndan İstanbul’un o etkileyici manzarası ile üzerinizdeki tüm yorgunluğu ve stresi atabilirsiniz. Piknik yerleri, seyir çardakları koru içinde çocuk parkları spor yapılabilecek alanlar ve gezi alanlarıyla misafirlerin doğal ortamda enerji toplayabilecekleri Gözdağı, Yeditepe diye tabir edilen İstanbul’un adeta unutulan “Sekizinci Saklı Tepesi”dir…
Eşine sadece kartpostallarda rastlanabilecek güzellikte olan tesisimize; tüm halkımızı davet eder, Büyükşehir Belediyesi hizmet güvencesiyle leziz yemeklerimizi Gözdağı’ndan İstanbul’u seyrederek tatmalarını tavsiye ederiz.

İletişim Bilgileri :
Adres :
Dumlu Pınar Mah. Gözdağı Cad /Pendik
Telefon : 0216 598 10 14 – 0216 598 10 15

Kaynak ; ibb.gov.tr

Mekan Fotoğrafları