Bugün sabah saatlerinde arkadaşının evinde ölü bulunan DJ, dizi oyuncusu ve sunucu Defne Joy Foster, hayat dolu kişiliğiyle tanınıyordu.

Olay ile ilgili fotoğraflar yazının devamındadır..

Son olarak “Yok Böyle Bir Dans” adlı programda yarışmacı olan ünlü sunucu-DJ Defne Joy Foster, İstanbul Caddebostan’daki arkadaşının evinde ölü bulundu. Foster’ın ölüm neden araştırılıyor.

ÖLMEDEN ÖNCEKİ SON SÖZLERİ!
Defne Joy Foster’in ölmeden birkaç dakika önce, ‘Benim astımım tuttu, nefes alamıyorum’ dediği ve 112 Acil ambulansı gelmeden hayatını kaybettiği belirtildi.

DEFNE ‘NİN ÖLMEDEN ÖNCEKİ SON GÖRÜNTÜLERİ..
Defne’nin cenazesi evden böyle çıkarıldı..
Defne’nin yarışmadaki görüntüleri..

Sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster’ın öldüğü dairenin sahibi Kerem Halit Altan, polis merkezinde ifade verdi..

Caddebostan Tanzimat Sokak’taki daireden Defne Joy Foster’ın cesedinin çıkarılmasının ardından, ölü bulunduğu 3 katlı apartmanın çatı katındaki dairede oturan Kerem Halit Altan, polis nezaretinde Göztepe Polis Merkezine götürüldü.

Burada ifadesi alınan Altan, daha sonra serbest bırakıldı. Polis merkezine gelen Altan’ın 2 avukatı da, müvekkillerinin ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını belirttiler.

Bu arada, Defne Joy Foster’ın Kerem Halit Altan ve 2 arkadaşıyla dün gece Taksim’de bir barda eğlendikleri, daha sonra Altan ile Caddebostan’daki daireye geldiği belirtildi. Altan’ın burada rahatsızlanan ve burnundan kan gelen Foster için dışarı çıkarak, yakındaki bir klinikte doktor aradığı ancak bulamadığı, daireye geri döndüğünde de Foster’ı baygın halde bulduğu öğrenildi. Bunun üzerine Altan’ın ambulans çağırdığı, gelen sağlık ekiplerinin yaptığı inceleme sonucu ise Foster’ın öldüğünün anlaşıldığı bildirildi.

“Akşam bir barda tanıştık”

Kerem Altan ifadesinde, akşam bir barda tanıştıklarını belirterek, gece geç saatlerde 4 arkadaş aynı taksiyle bardan ayrıldıklarını, daha sonra iki arkaşdaşlarını evlerine bıraktıktan sonra  Caddebostan’daki evine gittiklerini söyledi. Yemek olarak da zeytin ekmek yediklerini söyleyen Altan, daha sonra Defne Joy’un fenalaştığını ve elini yüzünü yıkadığını açıkladı.

“Doktor aramaya çıktım”
Altan’ın burada rahatsızlanan ve burnundan kan gelen Foster için dışarı çıkarak, yakındaki bir klinikte doktor aradığı ancak bulamadığı, daireye geri döndüğünde de Foster’ı baygın halde bulduğu öğrenildi. Bunun üzerine Altan’ın ambulans çağırdığı, gelen sağlık ekiplerinin yaptığı inceleme sonucu ise Foster’ın öldüğünün anlaşıldığı bildirildi.

“Ellerim kırılsaydı da…”

Defne Joy Foster’ın ölümünden saatler önce yanında olan isimlerden biri ünlü oyuncu Tolga Karel’di…

Kendisini eve kapatan Karel, “Ellerim kırılsaydı da onu yalnız bırakmasaydım” diyerek hıçkırıklara boğuldu.

Defne Joy Foster’la birlikte dün gece Asmalımescit’teki Eeelence adlı mekana giden Tolga Karel, gecenin sonunda ise Foster’la birlikte mekandan ayrılmadı.

Bu sabah Foster’ın ölüm haberiyle yıkılan Tolga Karel uzun süre kendine gelemedi. Kendini evine kapatan ve kimseyle konuşmayan ünlü oyuncu Medyatava’ya gözyaşları içinde şu açıklamayı yaptı;

“İnanamıyorum… Böyle bir şey olamaz. Kendimi çok kötü hissediyorum. Bu kadar güzel ve iyi bir insan ölmüş olamaz. Dün gece beraber eğlenmeye gittik, son derece keyifli ve iyiydi. Gece boyunca hiçbir anormal durum yoktu. Bir süre sonra o ayrıldı… Ayrılırken eve gidip dinlenmesini söyledim ve ayrıldık. Sabah haberi duyduğumda inanamadım. Ellerim kırılsaydı da onu dün gece eve yalnız göndermeseydim”…

Gözyaşları içinde bu açıklamaları yapan Tolga Karel, bu sözlerinden sonra konuşmaya devam edemeyeceğini söyleyerek telefonu kapadı.

“Enerji içeceği-Votka gibi birşeyler içildi”
Defne Joy Foster’la birlikte aynı mekanda eğlenen ve ölümünden kısa bir süre öncesine kadar yanında olan Modacı Yusuf Kayı, Haberturk.com’a şu açıklamaları yaptı: “Eğlencedeydik. Biz eve döndük. Kalp krizi geçirmiş. Enerji içeceği-Votka gibi birşeyler içildi. Şu anda hiç iyi değiliz. Çok üzgünüz…”

Annesi Türk, babası Amerikan olan Defne Joy Foster, üç yıl önce evlenmiş ve bir oğlu olmuştu. İlk olarak Kral TV DJ’yi olarak ekran başına geçen Foster, daha sonra çeşitli kanallarda müzik programı sunuculuğu ile dizi oyunculuğu yapmıştı.

DEFNE JOY FOSTER KİMDİR?
Annesi Türk, babası Amerikalı olan Defne Joy Foster, ortaokulu İzmir Alsancak Ortaokulu’nda okudu. 2008’de İlker Yasin Solmaz ile evlendi ve bu evlilikten 13 Haziran 2009’da Can Kılıç adında bir oğlu oldu.

İlk olarak Kral TV’de ekran başına geçen Foster, daha sonra çeşitli kanallarda müzik programı sunuculuğu yaptı. Ardından dizi oyunculuğuna başladı. Uzun bir süre “Sihirli Annem” adlı dizide “Eda” karakterini canlandırdı.

Oyunculuğun dışında bir süre tekrar program sundu. Tv8’de yayınlanan “Bir İş İçin Lazım” adlı programı Cemil Büyükdöğerli ile birlikte sundu. Bunun dışında bir TRT programı olan “Çeyiz Şov”u sundu, NTV’de “Yeşil Ekran” kuşağında da sunuculuk yaptı.

Son olarak Acun Ilıcalı’nın sunup, yapımını üstlendiği “Yok Böyle Dans” adlı programa yarışmacı olarak katılmış ve geçen hafta yapılan oylama sonrası programa veda etmişti.

AJANSLAR

Sağlık Müdürlüğü’nden şok açıklama

Defne Joy Foster’ın ölümüyle ilgili başsağlığı dileyerek açıklama yaptılar…

İstanbul Sağlık Müdürlüğü, sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster’ın ölümüyle ilgili olarak 112 Acil Servis’in aranmadığını bildirdi.

Müdürlükten yapılan açıklamada, Foster’ın evinde ölü bulunmasıyla ilgili olarak bazı internet sitelerinde yer alan haberlerde Kerem Altan’ın 112 Acil Servis’i aradığının ancak ambulansın gelmediğinin iddia edildiği belirtildi.

Olay günü 112 komuta kontrol merkezindeki tüm ses kayıtlarının incelendiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Kayıtlarımızda konuyla ilgili hiçbir ihbar bulunmamaktadır. Olayla ilgili olarak 112 Acil Servis aranmamıştır. Görevlerini üstün bir çalışma temposu içerisinde yerine getirmeye çalışan 112 Acil Servis çalışanlarının moral ve motivasyonları, medyada çıkan bu tarz haberlerden olumsuz etkilenmektedir. Bu konuda tüm basın ve yayın organlarının desteğini bekliyoruz. Defne Joy Foster’ın vefatından dolayı üzüntülerimizi belirtir, yakınlarına ve sevdiklerine başsağlığı dileriz.” (AA)

Türkiye bu sabah şaşırtıcı bir haberle güne uyandı. Ünlü sunucu Defne Joy Foster’ın, evinde ölü bulunmasıyla akıllarda pek çok soru işareti kaldı. Adli Tıp uzmanları genç sunucunun ölüm nedenini araştırken şüpheler arasında alkol aldıktan sonra ilaç kullanımı” da yer aldı.

Gerçekten de alkol alındıktan sonra oluşan baş ağrısı için alınan basit ilaçlar, halsizlik gidericiler, vitaminler düşündüğümüz kadar masum mu? Özellikle ‘akşamdan kalmayım’ diye kullandığımız aspirin bile suçlu olabilir mi?

Gazete Habertürk HT Egeli Yazarı ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuncay Filiz, alkolle hemen hemen hiçbir ilacın uyumlu olmadığını belirtirken, “Bunun alkolden öncesi ya da alkolden sonrası yoktur. Çünkü alkol kan şekerini düşüren bir şeydir. Alkolden sonra beyin hipoglisemik bir duruma düşer yani beyin şekersiz kalır. Beynin şekersiz kalması demek vücudun enerjisinin düşmesini getirir. İlaçlar böyle bir durumu tolere etmez. Alkol sonrasında alınan ilaçlar vücudun solunum ve dolaşım fonksiyonlarını yerine getiremez hale getirir” dedi.

Dr. Filiz şöyle devam etti: “Astımı olan bir kişi solunum nöbetine yakalanmışsa, alkol aldıktan sonra ilaç aldığı takdirde solunum depresyonu normal depresyonun beş katı olur. Bu kişiyi komaya ve ölüme kadar götürür.”

“BİR ASPİRİNDEN NE ÇIKAR” DEMEYİN
“Alkol aldıktan sonra halsizliği gidermek için aspirin alınması gerekir” şeklindeki söylemleri sorduğumuz Dr. Filiz bunu şöyle yanıtladı: “Bu son derece bir teselli, şehir efsanesidir. Aspirinle alkolün tölere edildiği efsanedir kanmayalım”

BİR KADEH RAKI İÇİN 4 SAAT
Alkolün vücuttan atılma süresinin dört saat olduğunu belirten Dr. Filiz, “Bu yüzden vücuda 4 saat tanımak gerek. Alkol karaciğeri yorduğu için kullanacağınız ilaçlar çok zehirli dozlara ulaşır. Karaciğer o ilacı sindiremediği, parçalayamadığı için olumsuz sonuçlar oluşturabilir. Beynin ve karaciğerin dinlenmesi için 4 saatlik bir dinlenme gerekir. Tabii bu dört saat sadece bir tek duble rakı için geçerli. Daha fazla alkol alanlar, ilaçlarını bir gün sonra kullanmalılar” dedi.

“KANAMALARA YOL AÇABİLİR”
İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İlkay Alp Yıldırım ise, “Kronik olarak ya da kısa süreli ilaç kullanan kişilerde alkol kullanımı ilaç-alkol arasındaki etkileşimler nedeniyle istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Akut alkol tüketimi  bazı ilaçların etkilerinin şiddetlenmesine yol açabilir. Örneğin varfarin gibi antikoagülan (kanın pıhtılaşmasını engelleyen) ilaçları kullanan kişilerde alkol kullanımı ilacın etkisinin daha da şiddetlenmesine ve buna bağlı olarak aşırı kanamalara yol açabilir. Diyabetik olan ve insülin kullanan hastalarda alkol kullanımı, insülinin hipoglisemik  etkinliğini  yani kan glukoz düzeylerini düşürücü etkisini aşırı düzeyde arttırabilir ve hasta bu nedenle komaya girebilir. Bu örnekleri arttırmak mümkün” dedi.

Yrd. Doç. Dr. İlkay Alp Yıldırım, “Alkol santral sinir sistemini baskılayan bir maddedir. Bu nedenle, alkolün santral sinir sistemi üzerinde baskılayıcı etkisi olan diğer ilaçlarla birlikte kullanılması durumunda hasta komaya kadar gidebilir, hatta ölüm gerçekleşebilir. Bu grup ilaçların başında uyku ilaçları olarak tabir edilen sedatif/hipnotik ilaçlar, depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlar, halk arasında sara hastalığı olarak bilinen epilepsi hastalığının tedavisinde kullanılan ilaçlar, alerjik durumlarda kullanılan ve pek çok soğuk algınlığı preparatlarının da  içerisinde bulunan antihistaminikler yer almaktadır. Bazı antibiyotiklerle alkol alınması durumunda da ilaç etkileşimleri görülebileceği akılda tutulmalıdır” derken şöyle devam etti: “Ağrı kesici ateş dürücü etkisi olan parasetamolün alkol ile birlikte tüketilmesi karaciğer üzerinde toksik etkileri arttırabilmesi açısından son derece önemlidir.”

“HEKİMLE GÖRÜŞMEK GEREKİR”
Yrd. Doç. Dr. Yıldırım sözlerini şöyle noktaladı: “Sonuç olarak, özellikle diyabet, kalp-damar sistemi hastalıkları, astım, epilepsi  vb kronik hastalıkları olan ve bu nedenle ilaç kullanan hastaların olası bir etkileşim açısından alkol kullanmasının uygun olup olmadığını mutlaka hekimi ile görüşmesi gerekir. Kronik olarak ilaç kullanmayan kişiler de, kısa süreli olarak ilaç kullanmaları durumunda ilaç etkileşimleri açısından mutlaka hekim ve/veya eczacı tarafından bilgilendirme talep etmeli ve buna riayet etmelidirler. Alkol-ilaç arasındaki etkileşimler sürekli alkol tüketilmesi ile kısa süreli alkol tüketilmesi durumlarında farklılık gösterir. Alkol-ilaç etkileşimlerinin şiddeti ve doğurabileceği sonuçların bireyler arasında farklılık gösterebileceği, bir kişide ortaya çıkmayan bir sorunun başka bir kişi de ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır.”

DEFNE ‘NİN ÖLMEDEN ÖNCEKİ SON GÖRÜNTÜLERİ..
Defne’nin cenazesi evden böyle çıkarıldı..
Defne’nin yarışmadaki görüntüleri..

2 thoughts on “Güle Güle Defne – Defne Joy Foster Hayatını Kaybetti

  1. boyle olmamlıydı bırakmamalıydın bizi seni cooooook sevıyorum :'(

Comments are closed.