Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/percem/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303
Güneş Enerjisinde Büyük Adımlar

Güneş enerjisi kullanımı artık çok uzak değil. Kocaelide bir şirket üretim yapıyor. “Yaşanılır DÜNYA, Gelişen ve Büyüyen TÜRKİYE için; Yapılacak Çok Şey Var…” sloganıyla yola çıkan şirket Türkiye için çalışıyor.

Mevcut enerji kaynaklarının hızla tükenmesi ve enerji ihtiyacının aynı oranda artması insanoğlunu alternatif enerji kaynaklarını araştırmaya yönlendirmiştir. Dünyadaki enerji çeşitleri içerisinde en çok tüketileni elektrik enerjisidir.

Bu enerjinin elde edilebilmesi içinde değişik yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin uygulama safhasında çevreye verilen zarar azımsanmayacak boyutlardadır.

Enerjinin, insanların alıştığı ve vazgeçemeyeceği en temel ihtiyaçlardan olması, ayrıca kullanımı ile orantılı olarak yaşadığımız küreyi fiziki ve sosyolojik olarak tehdit etmesi yeni arayışları zorunlu kılmaktadır.

Ülkemiz yenilenebilir enerji kaynaklarının çeşitliliği ve zenginliği bakımından çok önemli bir potansiyele sahiptir.

Türkiye bir güneş ülkesi’dir. Bu yönde atacağımız her olumlu adım, gelecek nesillere iyi bir miras bırakabilmek ve sabıkalı bir nesil olarak anılmamak için aciliyet gerektirmektedir.

Güneş Enerjili Aydınlatma Sistemlerinin Başlıca Uygulama Alanları ;
Belediye park ve bahce aydınlatmaları,
Tatilköyleri ve otellerin dış mekan aydınlatmaları,
Site çevre aydınlatmaları,
Organize sanayi bölgeleri dış aydınlatmaları,
Üniversitelere ait çevre aydınlatmaları,
Geniş arazi aydınlatması,
Benzin istasyonları aydınlatması,
Fabrika ve işyeri çevre aydınlatması,
Totem, reklam panoları ve şantiye aydınlatması
Sinyalizasyon, güvenlik sistemleri v.b. uygulamaları.