Huban Öztoprak öldü!

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanıp, bitkisel hayata girdiği açıklanan tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu 26 yaşındaki Huban Öztoprak, 11 gündür tedavi gördüğü hastanede verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Datça’ya gösteriye giden İstanbul Kumbara Görsel Tiyatro Grubu’nun 10 oyuncusunu taşıyan minibüs, Seyirtepe Mevkii’nde, karşıdan gelen hafriyat kamyonuyla çarpıştı. Kazada 8 tiyatrocu yaralandı. İlçedeki hastanelere kaldırılan yaralılardan 7’si tedavilerinin ardından taburcu edilirken, minibüsün arka koltuğunda sıkışan ve durumu ağır olan tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Huban Öztoprak’ın, Özel Yücelen Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde solunum cihazına bağandı. Ailesi ve yakınları Huban’dan gelecek iyi haberleri beklerken, bugün (salı) akşam saatlerinde umutlu bekleyiş acı ile son buldu. Huban’ın 20.30’da duran kalbini tekrar çalıştırmak için 1 saat süren müdahaleler sonuçsuz kaldı. 11 gündür yaşam savaşı veren Huban’ın ölümü yakınlarında üzüntü yaşattı.

CENAZE İSTANBUL’A GÖTÜRÜLECEK
Huban Öztoprak’ın ölüm haberi İstanbul’da olan ailesine telefonla bildirildi. Yarın sabah Marmaris’e gelecek olan genç oyuncunun ailesi cenazeyi Datça’ya kadar karayoluyla, buradan da havayoluyla son yolculuğuna uğurlamak üzere İstanbul’a götüreceği öğrenildi.

Son tivitleri;
https://twitter.com/HbnOzt

Ünlü oyuncu Huban Öztoprak öldü! Peki Kimdir Huban Öztoprak? İşte biyografisi;

Huban Öztoprak Kimdir?
İlk öğretimini Ataköy Mimar Sinan İlköğretim Okulu’nda,
Lise eğitimini Ataköy Cumhuriyet Lisesi’nde aldı.
Lisede tiyatro ile ve eğitim almak için M.S.M.’ye kayıt oldu.
2008’de oradan mezun oldu.
Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde hocası olan Uğur Uludağ’ın ekibi Espri Standartları Enstitüsü Kurumu isimli tiyatro ekibinin seçmelerine girdi ve onlarla olmaya hak kazandı.
“Ne Münasebet?” isminde, kendilerinin yazdığı ve oynadığı kabareleri ile ödül aldılar.
Öztoprak’ın “Elde Var Hayat”, “Sınav”, “Son Ağa”, “Vision”, “Hava Limanı İyi Uçuşlar”, “Taksi” ve “Hayat Bilgisi” dizileri ile “Büyük Günah”, “The İmam”, “Adab-ı Muaşeret” ve “Memleket Hikayeleri-3 Kız 1 Ana” adlı sinema filmlerinde rol aldığı biliniyor..