Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/percem/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303
iPhone 4, 4S Cihazlarda iOS 7 'yi Hızlandırma

iPhone4 , iPhone 4S cihazınızı iOS 7’ye yükselttiğinizde cihazınızın gözle görülebilir şekilde yavaşladığını hissediyorsanız bu 3 etkili ipucunu uygulayarak performans sorununu önemli derecede azaltabilirsiniz.

İşte iPhone’unuzun performansını iyileştirecek 3 ipucu:

Cihazınızda Boş Yer Açın:
Apple cihazınızın depolama alanının sınıra ulaşması cihazınızın performansını önemli ölçüde etkileyecektir. Kullanılabilir alan ve kullanılan alan birbirine oldukça yakınsa kullanmadığınız uygulamaları silmeniz gerekecektir.
Ayarlar – Genel – Kullanım bölümüne giderek cihazınızın saklama alanına bakın. Tüm Uygulamaları Göster’e dokunarak cihazınızda yüklü uygulamalara göz atın. Yükleyip te sık kullanmadığınız bir uygulama varsa ilgili uygulamaya dokunarak “Uygulamayı sil” seçeneğini kullanarak uygulamayı kaldırın.

iOS 7 Hızlandırma - 1

Arkaplan İşlemlerini Sonlandırın:

iOS 7 ile birlikte gelen yeniliklerden birisi de uygulamaların otomatik olarak güncellemesi. Artık uygulamalarınızı güncellemek için App Store’a gitmeniz gerekmiyor. Bu, oldukça faydalı bir özellik olsa da bu işlem sırasında cihazınızın işlemcisi yoğun şekilde kullanıldığından bir yavaşlama söz konusu olacaktır.
Ayarlar – iTunes App ve Store – Otomatik İndirmeler bölümüne gidip Güncellemeler seçeneğini kapatarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Uygulamaların arkaplanda yenilenmesi de performansı etkilemektedir.
Ayarlar – Genel – Arkaplanda Uygulama Yenileme bölümüne giderek uygulamaların arkaplanda içerik yenilemesini engelleyebilirsiniz.

iOS 7 Hızlandırma - 2

Animasyonları Devre Dışı Bırakın:
iOS 7’nin bazı kullanıcılarda sağlık sorunlarına yol açtığı animasyon ve efektler de cihazınızın performansını olumsuz yönde etkileyecektir. Neyse ki paralaks ve diğer hareket efektlerini kapatmanız mümkün. Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik bölümündeki Hareketi Azalt’ı etkinleştirerek paralaks efektini devre dışı bırakabilirsiniz.

iOS 7 Hızlandırma - 3
Eski iOS cihazınızı iOS 7’ye yükselttiğinizde cihazınızın gözle görülebilir şekilde yavaşladığını hissediyorsanız bu 3 etkili ipucunu uygulayarak performans sorununu önemli derecede azaltabilirsiniz.

Kaynak ; internet..