Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/percem/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303
İZDOGE - İzmit Doğa Gezginleri

Kocaelide faaliyet gösteren doğa düşkünü bir ekip var. Adı İZDOGE – İzmit Doğa Gezginleri.

Yakın çevrede uzman rehber eşliğinde doğa gezileri düzenliyor.

İnsanlara doğa ve doğa etkinlikleri sevgisini aşılamayı hedefliyor.

Kendi siteleri olan www.izdoge.com ve www.izdoge.org dan alınan aşağıdaki bilgilerden ekibi tanıyabilirsiniz..

İZDOGE hakkında..

AMACIMIZ :
Öncelikle Kocaeli ve çevresinde başta doğa yürüyüşleri ve diğer doğa aktiviteleri (Kampçılık – Kanyoning – Rafting – Kaya Tırmanışı – Yamaç Paraşütü) gerçekleştirerek doğayı ve herkesin yapabileceği doğa etkinliklerini sevdirmek, yeni dostlar ve dostluklar edinerek yaşamı nitelikli zamanlarda – doğa içinde – paylaşmak adına kendiliğinden oluşmuş ticari ve başka özel bir amaç gütmeyen doğal birlikteliktir.

İLK YÜRÜYÜŞ TARİHİMİZ : 23 MAYIS 2004

GRUBA KİMLER VE NASIL KATILABİLİR :
Doğayı seven , çevresine zarar vermeyen yürüyüşe engel bir rahatsızlığı bulunmayan ve aktivitelerimizde grup uyumunu bozacak davranışlar göstermeyecek herkesle daha önce bizimle yürüyen arkadaşlarımızın da önerisi veya kendinizi tanıtarak bizlerle yol arkadaşlığı yapabilirsiniz.

YETERLİLİK :
Bazı etkinliklerimiz teknik donanım ve yeterli bilgi gerektirdiğinden rehberimiz yetersiz ve donanımsız olanların vede grup uyumana özen göstermeyenlerin katılımını grup ve aktivite güvenliği nedeniyle engelleyebilir.

AKTİVİTELERİMİZ NASIL YAPILIYOR :
İzmit’ten start alan günübirlik aktiviteler yapıyoruz. Orman, yayla ve deniz kenarında çadırlarımızı kurarak bir gece kalmalı, gece yürüyüşlü, sohbeti ve eğlencesi bol kamplar yapıyoruz.
* Konaklamalı aktivitelerimize katılmak için önceden mutlaka grupla tanışmış olmak gereklidir.
* Bir hafta öncesinden yapılacak etkinliğimiz gerek sitemizden gerekse e-posta yazışma grubundan üyelerimize bildirilip geri dönüşler sonrası liste oluşturularak katılımcılar belirlenmektedir.
* Uygun olmayan hava koşullarında ve katılımcı sayısı azlığında etkinlik ertenebilmektedir.

ETKİNLİKLERDEN NASIL HABERDAR OLABİLİRSİNİZ :
Öncelikle sitemize üye olmanız gerekmektedir.Daha sonra grup e-posta yazışma grubuna dahil edilerek yapılacak etkinliklerden ve grup içi iletişimden haberdar olabilirsiniz.
Daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlerin yöneticiye mesaj atmaları ya da tanışma toplantılarımıza katılmaları gerekmektedir.

PAYLAŞIMCIYIZ :
Bazen şartlar gereği doğada paylaşım ve dayanışma ruhunu pekiştirmek için diğer doğa etkinlik grupları ile beraberce aktiviteye katılarak tecrübe edinir ve gerekirse tecrübelerimizi aktarırız.

İZDOGE İletişim Bilgileri :
Grup Lideri ve Rehberi : Tansu ARIN
Tel : 0532 710 89 05 / 0506 841 41 31
E-posta : tansuarin@hotmail.com
E-posta grubu : izmitdoga@googlegroups.com
İnternet sitesi : www.izdoge.com , www.izdoge.org
Facebook grubu : http://www.facebook.com/group.php?gid=64842990326

3 thoughts on “İZDOGE – İzmit Doğa Gezginleri

  1. Doğayı ve doğada yürüyüş yapmayı seven, paylaşımcı insanlarla birlikte olmak isterseniz mutlaka etkinliklere katılmanızı tavsiye ederim. İzdoge de buluşmak üzere..

Comments are closed.