Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/percem/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303
Kocaeli 'nin En İyi On Pidecisi

İşte en iyiler…
1- Köseoğlu
2- Sümela
3- Masala
4- Likarba
5- Arma Kebap
6- Asrın Kardeşler
7- Foşa-Pelit
8- Dilruba Kale Park Restoran
9- Antakya Mutfağı

KÖSEOĞLU EKMEK
4 nesildir fırıncılık yapan Köse ailesinin sahibi olduğu Köseoğlu ekmek fırını pidelerinin lezzetiyle çok meşhur. Çıtır çıtır hamuru, ürünlerin kaltesi ve kullandığı bol malzemeyle pide konusunda haklı bir üne sahip olan Köseoğlu, yemyeşil şirin bahçesiyle de şehir içinde huzurlu bir mekan arayanların ilk adresi.
Adres: Yenişehir Mahallesi Demokrasi Bulvarı no:69 İzmit/KOCAELİ
Tel: 0262.332 02 25

SÜMELA
Kıymalı, kaşarlı, kuşbaşılı pidelerinin hepsi ayrı ayrı lezzetli, çünkü yağından kavurmasına kadar tüm malzemeleri Karadeniz`den geliyor. Seyfettin ve Şeref Naiboğlu kardeşlerin sahibi olduğu Sümela Akçaabat Köfte ve Pide Salonu, açıldığı günden beri popülaritesinden hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam ediyor.
Adres: Sapanca Karayolu üzeri 2. km Uzunçitlik Kartepe/KOCAELİ
Tel: 0262.371 73 78

MASALA
İzmitli işadamları Semih Soykan, Yasin Güven ile kebap ustası Hasan Aktaş`ın birlikte işlettiği Masala Kebap İşkembe ve Lahmacun Salonu, fırınından çıkan nefis pidelerle bu hafta da listemizdeki yerini alıyor. Kebapları kadar lezzetli olan pideleriyle de pek çok kişinin ilk tercihi olan Masala, kulvarında koşar adım ilerleyerek müdavimlerine her gün yenilerini ekliyor.
Adres: Dolphin AVM karşısı Bend Sokak no:4 İzmit/KOCAELİ
Tel: 0262.324 40 70

LİKARBA
Sapanca Yolu üzerinde faaliyet gösteren ve resmi açılışı henüz 2 hafta önce yapılan Likarba, Hüseyin Yusuf ve kardeşleri tarafından işletiliyor. Karadeniz`in diğer tüm lezzetlerinin yanında nefis pideleriyle de gönlümüzdeki yerini alan Likarda, menüsündeki tüm çeşitlerde Karadeniz`den getirdiği malzemeleri kullanıyor.
Adres: E-5 Sapanca girişi 1. Kilometre Kartepe/KOCAELİ
Tel: 0262.371 57 61

ARMA KEBAP
İşte, ilimizin pide konusundaki en iddialı işletmelerinden biri daha… Odunlu taş fırınında pişirdiği muhteşem pidelerle Yahya Kaptan ve çevresindeki pek çok ailenin tek tercihi olan Arma Kebap, çizgisini asla bozmuyor. Ürünlerinin lezzeti kadar geniş servis ağıyla da kaliteli hizmetin hakkını veren mekan, pidelerinin nefis lezzetini kullandığı una ve bol malzemeye bağlıyor.
Adres: Yahya Kaptan Mahallesi Demokrasi Bulvarı no: 26 İzmit/KOCAELİ
Tel: 0262.311 31 32

ASRIN KARDEŞLER
1968 yılında Süleyman, Mustafa, Hasan ve Ali Cüre önderliğinde ilk olarak Trabzon Vakfıkebir’de kurulan Asrın Kardeşler, bugün bir marka olma yolunda hızla ilerliyor. İlimiz dışında da 6 şubesi bulunan Asrın Kardeşler, pide konusunda ‘Kardeniz pidemizin lezzetini başla hiçbir yerde bulamazsınız` diyecek kadar iddialı.
Adres: Seymen Mahallesi Cihangir Sokak Başiskele/KOCAELİ
Tel: 0262.343 23 55

FOŞA PELİT
Sapanca yolunda hizmet veren Foşa Pelit, bahçesi, salonu ve restoranıyla müşterilerinin konforunu ön planda tutan, zengin menüsündeki lezzetli çeşitlerle de damakları şenlendiren bir mekan. Pide konusunda ise pek çok kişi için tartışılmaz derecede başarılı. Peynirlisi, kuşbaşılısı, kavurmalısıyla Foşa Pelit`in pidelerini hala denemediyseniz, daha fazla vakit kaybetmeyin deriz…
Adres: Atakent Mahallesi Sapanca Yolu no:48 Kartepe/KOCAELİ
Tel: 262.371 42 61

DİLRUBA KALE PARK
Muhteşem manzarası ve zengün menüsüyle Darıcalılar`ın en popüler mekanları arasında yer alan Dilruba Kale Park, pidelerinin lezzetiyle de adını duyurmaya devam ediyor. Kaliteli hizmet anlayışı ve nezih ortamıyla müdavimleri için vazgeçilmez olan Dilruba, yolu Darıca`ya düşen herkesin uğrayıp pidesini tatması gereken bir mekan.
Adres: Zincirlikuyu Mahallesi Darıca Belediyesi Kale Park (Darıca Merkez Ziraat Bankası Şubesi Arkası) Darıca/KOCAELİ
Tel: 0262.745 37 57

ANTAKYA MUTFAĞI
Bülent Karaca ve Necmettin Çekmece, Antakya Sofrası`nı ilimize getirdi… Ve tabii leziz pidelerini de. İştah kabartan yemek ve mezelerin yanında özel pideleriyle de İzmitliler`in beğenisini kazanan Antakya Mutfağı, kolay ulaşılabilir konumuyla da sıklıkla tercih ediliyor.
Adres: Ömerağa Mahallesi Pertev Paşa Caddesi no:1/E (Yeni Cuma Camii yanı) İzmit/KOCAELİ
Tel: 0262.332 23 23