Battlefield 3
Bu yılın şüphesiz en çok beklenen Shooter oyunlarından biri. Electronic Arts oyuna Gamescom’da start verdi. Bazıları oyunun sadece gösterileceğini bazıları ise oyunun aynı zamanda oynanabileceğini söylüyor. Hangisinin doğru olduğunu ise fuarda göreceğiz. Battlefield 3’ün en büyük rakibi de Activision’un Call of Duty Modern Warfare 3’ü. İlk yorumlara göre Battlefield 3’ün gerçekçilik ve savaş bölümleri açısından daha iyi olacağı söylüyor. COD’un neler yapacağı ise bilinmiyor.
Geliştirici : DICE
Yayınlayıcı : Electronic Arts
Sistemler : Xbox 360, PS3, PC
Yayın tarihi : 27 Ekim 2011

Call of Duty : Modern Warfare 3
Aynı zamanda Activision’un en yeni COD versiyonu da gösterilecek fuarda. Geliştirici tarafından daha önce belirlenmiş sıra, Modern Warfare 3’ün Infinity Ward olacağı yönünde. Bu noktada oyunun nasıl olacağı merak ediliyor. Mayıs’ta oyuna dair bazı bölümleri görme imkanımız olmuştu. O zaman bizi oyunda bulunan muhteşem komut dizileri etkilemişti.
Geliştirici : Infinity Ward, Sledgehammer
Yayınlayıcı : Activision
Sistemler : Xbox 360, PS3, PC
Yayın tarihi : 8 Kasım 2011

Mass Effect 3
Geliştirici Bioware Mass Effect serisinin üçüncü ve son oyununda aksiyon ağırlıklı olacağını ama yine shooter oyunlarına da benzeyeceğini açıkladı. Bir yenilik olarak iyi karşılanacak mı yoksa yanlış yoldalar mı hep birlikte göreceğiz.
Geliştirici : Biowaer
Yayınlayıcı : Electronic Arts
Sistemler : Xbox 360, PS3, PC
Yayın tarihi : 2012’nin ilk çeyreği

Diablo 3
Gerçek bir Gamescom klasiği. Blizzard kaç zamandır beklenen Diablo 3’ü tekrar gösteriyor. Ama umuyoruz sonuncu defa çünkü oyunun bu yılın son çeyreğinde çıkması bekleniyor. Gamescom’dan kısa bir süre sonra bir Beta testi beklenmişti. Gamescom’da eğer şansınız varsa ve sırada yeteri kadar bekleyebilirseniz bir kaç kare oynayabilirsiniz. Çok büyük şeyler beklemiyoruz yeni Diablo 3’ten. Üretici Diablo 3’ün yanında StarCraft 1 Heart of the Swarm’ı da gösterecek.
Geliştirici : Blizzard Entertainment
Yayınlayıcı : Avtivation Blizzard
Sistemler : PC
Yayın tarihi : 2012’nin son çeyreği

Fifa 12
Tabi ki EA Sports2Da Gamescom’da. Geliştiriciler en yeni Fifa versiyonu Fifa 12 ile geliyorlar. Tabi ki burada uzun zamandır süren PES-FIFA rekabeti ortaya çıkıyor. Konami’de kendi oyunu PES 12’yi piyasaya sürecek. Hangi oyunun size daha yakın olacağına ise siz karar vereceksiniz.
Geliştirici : EA Sports
Yayınlayıcı : Electronic Arts
Sistemler : PC
Yayın tarihi : 29 Eylül 2011

Yeni çıkacak oyunların devamı için tıklayınız..