Pokemon GO Nedir?

Pokemon GO Nedir? sorusunun cevabına geçmeden önce pokemonun ne olduğuna bir bakalım.

Pokémon Nedir?

1996 yılında bütün dünyayı kasıp kavuran Pokémon çılgınlığının ülkemizdeki popülerliğini 96’dan bu yana kaybetmiş olsa dahi dünya üzerindeki markete ciddi şekilde hakim ve Nintendo markası ile Türkiye’de buna dahil olmak üzere çeşitli oyunlar çıkartmaktadır.

Dünyada’da etkisini koruyan ve her sene yeni çizgi film sezonları ile devam etti. 2015 Eylül ayında Nintendo hiç kimsenin yapamayacağını yaptı ve gerçek dünya ile sanal dünyayı birleştireceğim ve bunu iOS ve android işletim sistemine getireceğim bütün herkesin yüreğini ağzına getireceğim diye bir tavır sergileyerek mükemmel bir hareket yaptı. Pokemon Go’yu duyurdu.

Pokémon Go Nedir?

Devasa oyunculu bir online platform. Hiç çizgi filmi izlerken keşke gerçek dünyada olsa da yakalasak yada keşke başka bir gezegene gitsem de bu canlılar olsa ve böyle bir dünya gerçek olsa dediniz mi ?

İşte Eylül ayında yapılan açıklamaya göre 2016 yılının herhangi bir ayında (başları da sonları da olabilir) çıkacağını ve sadece iOS ve android işletim sistemi kullanan telefonlara geleceğini duyurdu.

Pokemon go ile ilgili diğer yazılarımız

Pokemon GO Nedir? ile ilgili google aramaları.