Ucuz Uçak Bileti Almaya Çalışanlar Dikkat!

Milyonlarca kişi ucuz uçak bileti almak için bazı internet sitelerini tercih ediyor. O internet siteleri ekonomik olarak tüketiciye fayda sağlıyor ancak sonrasında akla hiç gelmeyecek sorunlar çıkabiliyor.
Küçük bir ihmal yüzünden evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor.
Toplamda 3 bilet alan bir kişi, iki isimli olduğunu ve bilet alırken sadece bir adını yazıyor. Hatasını anlıyor, uçak biletini aldığı internet sitesinin çağrı merkezini arıyor ve şoke oluyor.

ADINI YAZMAYI UNUTTU, 225 TL CEZA ÖDEDİ

Firmadan üç bileti de iptal ederek ismimi tekrar düzeltebileceğini, bunun da kişi başı 75 TL’den bilet başına bir ceza miktarı olduğunu ve toplamda 225 TL ceza ödemem gerektiğini söylediler. Yolcu o biletleri iptal ettirmek zorunda kalıyor ve yeni bilet alıyor. Bu da ona 225 TL’ye mâl oluyor. Ucuz Uçak Bileti almaya çalışırken daha fazla maliyetle bilet almış oluyor.

TÜKETİCİ MAHKEMESİ’NE BAŞVURAMADI

Küçük bir hatadan dolayı 225 TL ceza yiyen yolcu, hakkını aramak için tüketici mahkemesine başvurmak istedi fakat başvuramadı. Çünkü uçak bileti aldığı sitenin adresi yurt dışındaydı ve Türkiye’de de hiçbir temsilcisi yoktu.

UZMANLAR UYARIYOR

Konuyla ilgili uzmanlar, uçak biletinin alımı esnasında harf hatası yapılmamasının altını çizerken, bilet alınan sitenin Türkiye’de bir muhatabının olup olmadığının araştırılmasını öneriyor.

Dikkatli olmak her yerde gerekli..

Uçak bileti ile ilgili aramalar

Uçuşlarla ilgili diğer haberlerimiz