Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/percem/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303
Baskül 2402 Hatası ve Çözümü » Bilgi Akış Sitesi

Baskül 2402 Hatası ve Çözümü

Baskül 2402 Hatası ve çözümü nü bir çok forumda aradım ve maalesef net bir yanıt olmadığını gördüm.

2402 Hatası konusunu aramaya devam ettiğimde bir çok kişinin genelde çin malı olan basküllerde bu hata ile karşılaştığını gördüm.

Baskül Servis, Garanti, Şikayet

Ayrıca şikayet var gibi sitelerde özellikle Medisana markasının (Goldmaster distribütörlüğü ile Türkiyeye geliyormu ve servisini bu firma yapıyormuş.) bu arızayı verdiğini bir çok örneği ile gördüm. Bu sitede çözüm odaklı olmayan Goldmaster şikayetlere otomatik yanıt ile sadece telefon numarası verdiğini ve ayrıca telefonlara da cevap vermediğine bizzat şahit oldum. Hatta cevap verdiklerinden de baskül sıfır fiyatından daha fazla maliyet çıkardığı da yazılanlar arasında idi.

Bu bağlamda Medisana markasında ve Goldmaster distribütörlü ürünlerden uzak durulması tavsiyemizdir.

2402 Hatasının Sebebi Nedir?

Bu hatanın sebebinin genelde banyolarda kullandığımız basküllerin suyla teması yada buhardan dolayı neme maruz kalması olarak bildirilmiş. Tavsiyemiz ; elektronik olan basküllerinizi nemli yerlerde ve buhara maruz kalacak şekilde kullanmayınız.

2402 Hatasının Çözümü Nedir?

Bu hatanın oluş şekli aslında size bir fikir vermiştir. Evet, maalesef bu hatanın çözümü yeni bir baskül almak. Doğru duydunuz, suya yada neme maruz kalan elektronik baskülünüz artık işe yaramayacak. Yenisini almak durumundasınız.

2402 Hatası Garantiye Girer mi?

Bu sorunun oluş şekli kullanıcı hatası olarak değerlendirileceğinden garantiye de girmeyecektir. Suya yada neme maruz kalan elektronik baskülünüz artık işe yaramayacak. Yenisini almak durumundasınız. Garanti de bu durumu karşılamayacak. O nedenle lütfen elektronik olan basküllerinizi nemli yerlerde ve buhara maruz kalacak şekilde kullanmayınız.

Hata Kodları ile ilgili diğer yazılarımız

Şikayet var sitesindeki Medisana (Goldmaster) Bambu Baskül 2402 Hatası şikayetleri ve çözüm(süzlük)ler …

2402 Hatası