Defne Joy Foster – Adli Tıp ‘ın Ön Raporu

Önceki gün Göztepe’de bir arkadaşının evinde yaşamını yitiren oyuncu Defne Joy Foster Adli Tıp Kurumu tarafından verilen ön raporda ölüme sebebiyet verecek darp, cebir, iğne izi, morluk gibi belirtilere rastlanmadığı belirtildi.

Foster’ın kesin ölüm nedeninin kan ve doku örneklerinin incelenmesinin ardından ortaya çıkacağı ve bunun açıklanmasının yaklaşık 1.5 ay süreceği söylendi.

Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’yle ilgili basın açıklaması

Acıbadem Sağlık Grubu, haberlerde adı geçen Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’yle ilgili açıklama yaptı. Grubun açıklaması şöyle:

“3 ve 4 Şubat tarihli bazı yayın organlarında, merhume Defne Joy Foster’ın vefatıyla ilgili Taraf Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Halit Kerem Altan’ın ifadesine dayanarak yapılan haberlerde Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’nin adı, kamuoyunda yanlış algılamalara yol açacak şekilde yer almıştır. Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi ile ilgili aşağıda verilen bilgiler ışığında, kamuoyunu bilgilendirme konusunda ilginizi rica ederiz.

Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi, bir ayaktan tedavi merkezi olarak konumlanmıştır ve 08.00 – 20.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Sağlık Bakanlığı’nca verilen faaliyet ruhsatında da çalışma saatleri bu şekilde onaylanmıştır.

Dolayısıyla haberlere konu olan söz konusu gece sabaha karşı, Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’ne gelen Halit Kerem Altan, tıp merkezimiz o saatte kapalı olduğu için kapıdaki güvenlik görevlisiyle konuşmuş ve kendisine akşam 20:00’den sonra tıp merkezinin kapalı olduğu ve doğal olarak o saatte doktor olmadığı belirtilmiştir.

Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’nin isminin geçtiği haberlerde bu bilgilerin dikkate alınmasını ve dolayısıyla bu konuda kamuoyunu bilgilendirirken yanlış anlamaya mahal vermemek için doktor bulunamadığı değil, Tıp Merkezi’nin o saatlerde kapalı olduğu bilgisinin paylaşılması konusunda hassasiyet göstermenizi rica ederiz.”

 

Defne Joy Foster ile alakalı diğer yazılarımız.

Defne Joy Foster google aramaları.