kavitasyon sonrasıKavitasyon, ultrasonik kavitasyon ya da kavitasyon zayıflama olarak bilinen bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Ultrasonik ses dalgaları ile zayıflama yapan sistemlere verilen genel ad kavitasyon yöntemi olarak bilinmektedir. İngilizcede cavitation olarak bilinir. Ultrasonik kavitasyon zayıflama olarak bilinen sistemlerin yeni ve farklı bir versiyonudur. Ultrason ile zayıflama böbrek taşlarını ses dalgaları ile kırmada kullanılan sistemlerden esinlenerek üretilmiş cihazlardır.

Ultrasonik kavitasyonzayıflamada hedef taş yerine yağ dokusudur. Bu nedenle taş kırma cihazlarından farklı frekansta ultrasonik dalgalar kavitasyon cihazlarında kullanılır.

Yapılan çalışmalara kavitasyon sistemlerin başarılı ve güvenli olduğunu göstermektedir. Kavitasyon sistemleri ile her seansta çevresel olarak 1–6 cm olmaktadır. Genelde önerilen kavitasyon uygulaması seans sayısı 5 seanstır. 5 kavitasyon seansı bitiminde hedef her seans için ortalama minimum 1 cm incelme sağlamaktır. Diyet ve egzersizle desteklenen sonuçlar çok daha başarılıdır.

Kavitasyon sistemleri ile yapılan zayıflamada deri altındaki yağ dokusu hedeflenir. Yağ dokluya hedeflenen odaklı kavitasyon ses enerjisi bu bölgedeki küçük bir alanda güçlü bir titreşim oluşturur. Oluşan ultrasonik kavitasyon enerji dalgası yağ hücre zarlarını parçalar. Parçalanan hücrelerin içinden çıkan yağ molekülleri vücudun savunma hücrelerince karaciğer ve idrar yolu ile atılır.
Bu işlem sonucu fazlaca enerji açığa çıktığından işlenm sonrası yağdan ve şekerden fakir beslenme genel zayıflamaya da yardımcı olur.

İşlem sonrası yürüyüş yapmak işlemin etkilerinin daha hızlı ortaya çıkmasına katkı sağlar.
İşlem ağrısızdır ve işlem sonrası işinize dönebilirsiniz.

Kavitasyon Fiyatları

Kavitasyon Merkezleri

Kavitasyon, zayıflama, bölgesel zayıflama yöntemi olarak kavitasyon, kavitasyon nedir? Faydaları, zararları, kavitasyon nasıl Uygulanır?