DivX VOD Nedir? (DivX Cihazı Kaydettirme, Lisanslı DivX Oynatma, Satın Alma, Kiralama)

DixX VOD ; Video on Damand (İstek Üzerine Video) anlamına gelir. Oynatıcınızda izlemek için video satın alabilmenizi veya kiralayabilmenizi sağlar.

Başka bir deyişle internetten ücretini ödeyerek divx film satın alıp izlemeniz için gerekli şifreyi edinme yöntemidir.

İzlenecek Yollar Şunlardır;

Güncelleme ; 2020/04

1 – https://www.divx.com/en/vod adresinde gidin.

2 – Free Download yazan yere tıklayarak programı bilgisayarına indir.

3 – Bilgisayar indirdiğiniz programı çalıştırıp “create an acount” düğmesinden hesap oluşturun. Hesap oluştururken verdiğiniz mailinize gelen aktivasyon emailinden hesabınızı aktive edin.

4 – Programın kurulduktan sonra bir aktivasyon video dosyası indirmeniz gerekiyor. Bunun için program içindeki Download butonuna tıklayın. BU inecek olan aktivasyon dosyasını boş bir CD-R formatlı cd’ye “Burn to Disk” seçeneğini tıklayarak yazdırıyorsunuz yada flash diskinize yazdırıyorsunuz. Bu cihazınıza özel bir dosya olacak. (2 cihazınız varsa aynı dosyayı kullanamazsınız.)

5 – EN SON, bilgisayarda boş CD-R’ye yazdırdığınız programı alıp DVD-Divx Player cihazınıza takıp okutuyorsunuz yada usb girişine flash diski takıp okutuyorsunuz. Aktivasyon videonuz oynamaya başlıyor. Bu artık DVD-Divx player cihazınızın resmi Divx.com sitesinden video indirip oynatmaya hazır hale geldiğine işaret ediyor.

Kaynak ; Yazının kaynağı bu sitedir

Diğer video ile ilgili yazılarımız.

2 thoughts on “DivX VOD Nedir? (DivX Cihazı Kaydettirme, Lisanslı DivX Oynatma, Satın Alma, Kiralama)

Comments are closed.