Mıknatıslı Kılıflar Telefona Zarar mı Veriyor?

Yanlış kılıf tercihleri telefon ekranlarının sorunlu çalışmasına neden oluyor.

Milyonlarca kişinin kullandığı akıllı cep telefonlarında kılıf seçimi önem arz ediyor.

Ahşap, su geçirmez, metal, deri ve taşlı gibi birçok farklı kılıf tasarımlarının yer aldığı bayilerde insanlar, cep telefonlarının modeline göre çeşitli kılıflar alıyor. Son zamanlarda hemen her tasarımına rastlanan cep telefonu kılıflarında doğru seçim önem taşıyor.

Cep telefonlarının karşılaşabileceği darbelere karşı önleyici bazı mıknatıs özellikli kılıflar ise, akıllı telefon ekranlarında sorun teşkil ediyor. Kılıflara yerleştirilen mıknatıs, akıllı telefonların ekranında renk bozukluğuna ve dokunmatik hassasiyetinin kaybolmasına neden oluyor.

Bu kılıflar kullanıldıktan bir süre sonra cep telefonu ekranına zarar veriyor. Ekranda renk kayıpları da sorunlar arasında. Bununla birlikte telefonun dokunmatiğini de etkileyerek, hassasiyetini bozuyor.

Kullanıcı sorunun tam olarak neden kaynaklandığını anlayamıyor ve cihazın ağır çalışmasıyla da alakalı sorun yaşıyorlar.

Kılıf seçerken telefonlarını etkilemeyecek ürünleri seçilmelidir. Çünkü bozulunca ekran değişimi marka ve modellere göre değişiyor. Ekran değişim fiyatları 150 – 600 arasında olabiliyor.

Kaynak ; internet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.