Sürücü Belgelerinin Değişimi

KONU: Sürücü Belgelerinin Değişimi
Son günlerde bazı internet sitelerinde, 2009 yılı sonuna kadar sürücü belgeleri üzerinde T.C. Kimlik Numarası olmasının zorunlu olduğu, bu nedenle 2009 yılı sonuna kadar tüm sürücü belgelerinin zorunlu olarak değiştirileceği, maddi hasarlı trafik kazaları ile ilgili 01 Nisan 2008 tarihinde başlanılan yeni uygulama içinde, üzerinde T.C. Kimlik Numarası bulunan yeni sürücü belgelerinin gerektiği yönünde haberler yapıldığı görülmüştür.

15.02.2007 tarihinden itibaren düzenlenen sürücü belgeleri üzerine belge sahibinin T.C. Kimlik Numarasının yazılması uygulamasına başlanılmıştır.

Ayrıca, zayii veya yıpranma gibi nedenlerle sürücü belgesini değiştirme durumunda olan vatandaşlarımıza, üzerinde T.C. Kimlik Numarası bulunan sürücü belgesi verilmektedir.

İddia edildiği gibi T.C. Kimlik Numarası bulunmayan sürücü belgelerinin belli bir süre içinde değiştirilme zorunluluğu bulunmamakta olup, gerek trafik denetimlerinde, gerekse diğer trafik işlemlerinde (trafik kazaları gibi) vatandaşlarımız mevcut sürücü belgelerini değiştirmeksizin kullanabileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak ; http://www.trafik.gov.tr/guncel_duyuru.html

Next Post

Xp ’de ve Vista 'da Uyarı Balonları Nasıl Devre Dışı Bırakılır ?

Cum Şub 28 , 2014
  Eğer uyarı balonlarından bıktıysanız bu balonları devre dışı bırakabilirsiniz. (Bu yönergeleri uygulamak percemler.com ‘u değil kullanıcıyı bağlar. ) XP […]

Kategoriler

Destek İçin Tıklayın
Son Yorumlar