Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/percem/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303
Hocalı Katliamı ‘nın Yıldönümü

Tekrar yazı..

TBMM Genel Kurulu’nda, Ermenilerin Dağlık Karabağ’daki Hocalı kentinde yaptığı katliamın 15. yıldönümü anıldı

Hocalı Katliamının 15. yıldönümü nedeniyle gündemdışı söz alan Anavatan Partisi Iğdır milletvekili Dursun Akdemir, katliamın yapıldığı 26 Şubat 1992 tarihinin, Türk dünyası ve Azerbaycan halkı için acılı günlerden biri olmasının yanında, insanlık tarihinin de kara günü olduğunu söyledi.

Akdemir, “Hocalı katliamı insanlık tarihinin karanlık tarihinde yerini aldı. Bu suçu işleyenler tarih önünde mutlaka hesabını verecek. BM’ye üye ülkeler gerçekten barış istiyorlarsa bu katliam konusunda üzerine düşeni yapmalıdır. Aksi takdirde bu katliama ortak olacaklar” diye konuştu.

Oturduğu yerden söz talep eden CHP Iğdır Milletvekili Yücel Artantaş da Hocalı katliamının 21. yüzyılın yüzkarası olduğunu söyledi. Bugüne kadar bu katliama ne Türkiye’nin, ne de başka ülkelerin yeterli tepkiyi göstermediğini dile getiren Artantaş, “Aynı olay başka ülkelerde olsaydı, Avrupa’nın tepkisi bu mu olurdu?” diye sordu.

Artantaş, 21. yüzyılda toprakları işgal altında bulunan tek iki ülkenin Filistin ve Azerbaycan olduğunu belirterek, “Hocalı katliamı 5 dakika ile geçiştirilecek bir olay değil. TBMM, bu katliam hakkında çalışma yapıp karar almalıdır” dedi.

Başkanvekili Pakdil de Hocalı katliamında yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet dileyerek, katliamı telin ettiklerini bildirdi.

“RUS İŞGALİNDE BÖYLE ZULÜM GÖRMEDİ”
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 86. yıldönümü nedeniyle yaptığı gündemdışı konuşmada, “Ardahan her yıl 8 ay karlar altında. 1877-1878 Osmanlı Rus savaşında 43 yıl işgal altında kaldı, ama böyle bir zulüm görmedi” diye konuştu.

Kaynak ; vatan (internet)

One thought on “Hocalı Katliamı ‘nın Yıldönümü

Comments are closed.