Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker

Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker Birlikteliği

Beşiktaş’ta lüks bir otelde ünlü sunucu Vatan Şaşmaz ‘ı vuran kişinin Filiz Aker idi.

Filiz Aker’in facebook hesabında, Aralık 2016’da Vatan Şaşmaz ‘la çekilen bir fotoğrafını paylaştığı görüldü.

1963 doğumlu Filiz Aker’in Amerika’da yaşadığı, yaklaşık 1 aydır Türkiye’de bulunduğu öğrenildi.

Filiz Aker’in sosyal medya hesabından en son 23 Aralık 2016 tarihinde Vatan Şaşmaz ile olan fotoğrafını paylaştığı ve eski mankenin daha önce paylaştığı fotoğrafların birinde de elinde silah olduğu görülüyor.

Aker’in geçmişte 2 filmde oynadığı ve sahneye çıktığı öğrenildi.

DUYGUSAL KONUŞMALAR YAPIYORDU

Filiz Aker’in yeğeni Dora Altınbaşak, Aker’le oteldeki son konuşmalarını anlattı.

Aker’in yeğeni Dora Ercan ise “Eşimle beraberdik. Allah, Vatan’ın ailesine sabır versin. (Filiz Aker) Yukarı çıktı. ‘Yarım saat işim var. İneceğim birazdan’ dedi. Birkaç kez aradım. ‘Geliyorum.’ dedi. Sonra tekrar aradım. Telefona çıkmadı. Zaten duygusal konuşmalar yapıyordu. Kendine zarar mı verecek? diye düşündüm.” dedi.

Ercan, kendisinin de teyzesi Filiz Aker’in ardından yukarı çıktığını ifade ederek, “Yukarı çıktım. Sonra eşimi çağırdım ve yanımıza güvenlik aldık. Vatan’ın yerde yattığını gördüm. Kapı kapanınca. ‘Camdan atlamış olması lazım’ dedim. ‘Herhalde kendine zarar verdi’ dedim. Allah ikisinin de mekanını cennet etsin. Ben Vatan’la hiç görüşmedim. ‘Arkadaşım gelecek’ dediği kişi Vatan’mış.” şeklinde konuştu.

Teyzemle Vatan’ın ilişkisi çok daha öncesine dayanıyor, şu anda öyle bir şey yoktu. Yeni bir ilişki yoktu. Neden Vatan’la buluştu bilmiyorum. Hiçbir şeyden haberim yok.

Teyzem yıllardır Vatan’a aşıktı platonik olarak. İnan teyzeme üzülüyorum. Ama o kadar da çok Vatan’a üzülüyorum ki. Eşi hamile miymiş onu da bilmiyorum. Sadece bana ‘yarım saat yukarı çıkıyorum’ diye diretti. Teyzem uzun zamandır burada kalıyordu. Yaklaşık bir senedir falan. Ben de Ahmet’le evlenince buradan gelin çıktım

Teyzemde tutku halindeydi. Vatan’ın hiçbir suçu yok. Teyzemin bitmeyen bir Vatan aşkı vardı. Teyze ‘saçmalama’ derdim. “Karısını boşayacak benimle evlenecek” derdi. Neden böyle oldu hiç bilmiyorum. Yerde bir adam yatınca Vatan’a olan aşkını bildiğimden ‘odur’ dedim. Teyzeme çok üzüldüm ama Vatan’a 10 kat daha üzüldüm. Neredeyse iki senedir teyzem bu otelde kaldığından (silahı öyle sokmuş olabilir diyor)… “

VATAN ŞAŞMAZ NASIL ÖLDÜRÜLDÜ?

Ünlü oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz, Beşiktaş’ta bir otelde, eski manken Filiz Aker tarafından sırtından silahla vurularak öldürüldü.

Aker’in daha sonra intihar ettiği belirtildi.

Vatan Şaşmaz ile cesedi bulunan Filiz Aker’in yaklaşık bir aydır otelde kaldığı belirtildi.

İddiaya göre, Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker odada tartışmaya başladıktan sonra Filiz Aker, kaçmaya çalışan Vatan Şaşmaz’a arkasından 3-4 el ateş ederek öldürdü. Daha sonra da silahı kafasına doğrultarak tetiği çekti ve intihar etti.

Silah sesini duyan otel personeli odanın kapısını kırarak içeri girdi ve korkunç manzara ile karşılaştı. Odada Vatan Şaşmaz’ın cesedinin kapının bir metre yakınında bulduğu, Filiz Akel’in cesedinin ise yatakta olduğu belirtildi.

Olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekipler sevk edildi.

Olay yeri inceleme ekipleri de olay yerine çağrıldı. Ekiplerin cesetler üzerindeki incelemesi sürüyor.

FİLİZ AKER KİMDİR?

Filiz Aker hakkında internet üzerinden yapılan araştırmalarda çok fazla bilgi bulunmuyor. Cumhuriyet Gazetesi’nin 1990 yılında yaptığı bir habere göre manken Filiz Aker kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılmış. Aynı zamanda Filiz Aker’in İnsan Avcıları, Alman Avrat 40 Bin Mark, Sürgün, Kurtlar Geceyi Sever, Vahşi ve Güzel adlı filmlerde boy gösterdiği görülüyor.

Aşağıdaki fotoğrafta, Filiz Aker’in katıldığı bir davette Vatan Şaşmaz’la bu pozu verdiği öğrenildi. Filiz Aker burada Vatan Şaşmaz’ın sağında bulunuyor.

FİLİZ AKER HAKKINDA ŞOK İDDİA

Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar ettiği ifade edilen kişinin ise eski manken Filiz Aker olduğu öğrenildi. Cnn Türk canlı yayınına bağlanan Organizatör Nedim Delibaş önemli açıklamalarda bulundu. Delibaş, “Sanıyorum 2015’ten önce bununla bir gönül birlikteliği vardı. Evlendikten sonra Vatan’ı sürekli rahatsız ediyordu. Bir gün sert bir telefon görüşmesi yaptı. Vatan nedir dedim, ‘Ağabey sorma bu kadın benim başımı belaya sokacak’ dedi. Bu kadın Vatan’ı rahatsız ediyordu.” açıklamasında bulundu.

Linkler

Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker

Vatan Şaşmaz Kimdir?

Vatan Şaşmaz Öldürüldü

Tüm Görseller