Windows 10 İlk Yıldan Sonra Ücretli mi Olacak? Windows 10 Fiyatı

Bildiğiniz üzere Windows 10 kısa süre önce ücretsiz yükseltme rezervasyonunu başlattı. Rezervasyon işleminin başlamasının ardından web sitelerinde “Windows 10 1 yıl sonra ücretli olacak“, “Windows 10’u 1 sene sonra satın almak zorundasınız” gibi çok sayıda haber dolaşmaya başladı. Tabii bu akıllara haklı olarak şu soruyu getirdi: “Windows 10’u 1 sene sonra ücretli olarak tekrar satın alacaksam niye yükselteyim?“. Windows 10 Fiyatı nedir?

Microsoft‘un yaptığı sunuma, resmi sitesinden sık sorulan sorularda verdiği yanıta (aşağıya bu yanıtın ekran görüntüsünü var) ve yabancı basındaki haberlere dayanarak şu rahatlıkla söylenebilir ki 1 yıl içinde ücretsiz yükseltmeyi yapan hiçbir kullanıcı 1 yıl sonra Windows 10’u tekrar satın almak zorunda kalmayacak.

Haberlerde ve farklı kaynaklarda okuduğunuz “1 yıl sonra ücretli olacak” ibaresi sadece 1 yıl içinde ücretsiz yükseltme teklifinden yararlanmayan kullanıcılar için geçerli. Kısacası, eğer 29 Temmuz 2015’den sonraki 1 yıl içinde (29 Temmuz 2016’ya kadar) Windows 10’a ücretsiz yükseltme fırsatından yararlanırsanız ömür boyu ücretsiz lisansa sahip olacaksınız. Eğer bu sürede yükseltme işlemini yapmazsanız ücretli olarak satın almak zorunda kalacaksınız.

Microsoft’un sitesinde yayınladığı resmi cevaba göre Windows 10, 1 sene boyunca ücretsiz yükseltilebilecek ve bu yükseltmeden yararlananlar ömür boyu ücretsiz olarak kullanabilecekler.

Kaynak; windows10.gen.tr