Alexa Rank İçin Yapılması Gerekenler

Önemli bir web istatistik aracı olan Alexa dünyadaki bütün web sitelerinin sıralamasını ve değerini belirler. Site satan veya site alacak olan kişiler bile önce alacakları sitenin Alexa değerlerine önem verirler. Arama motoru Gooogle dahi, sitenizin kalitesini Alexa değerinize göre belirler.

Tabi ki burada dikkat edeceğiniz bir nokta var. Önemli olan Alexa değerinin düşük olmasıdır. Misal: 132.145 Alexa Rank değeri bu ranka sahip olan sitenin dünyada 132.145 inci olduğunu gösterir. Bu rakam ne kadar küçük olursa o kadar iyidir.

Alexa Rank düşürme yöntemleri;

1-) Alexa Rank Widget Kullanımı:
Alexa düşürme yöntemlerinin olmazsa olmazıdır. Alexa Rank Widget kullananlar, kullanmayanlardan her zaman için 1 adım önde sayılır. Alexa Rank Widget sayesinde, sitenizin alexa bilgileri görünür ve sitenize her giren ziyaretçi, tarayıcılar sayesinde Alexa’ya bilgi gönderir ve bu alexa değerinizin düşmesinde önemli rol oynar. Alexa Rank Widget kullanılan siteye girildiğinde 2 ziyaretçi tıklamış gibi bilgi gönderir. Ama kullanmayanlarda sadece 1 ziyaretçi gibi gözükür. Alexa Rank Widget indirmek için tıklayınız.

2-) Alexa Toolbar Eklentisi Kullanmak:
Alexa düşürme yöntemlerinden yine önemli olan bir başka yöntem de, Alexa toolbar kullanmak. Alexa toolbar, bilgisayarınıza kurduğunuzda, araç çubuklarının altında gözükür. O bölümde alexa arama kutusu da mevcuttur. Aslında Alexa Toolbar ve Alexa Rank Widget arasında pek fark yoktur. İkisi de aynı mantıkta çalışır ve Alexa Rank değerinizi düşürür. Alexa toolbar indirmek için tıklayınız.

3-) Refresh Kodu (Yenileme Kodu):
Refresh kodunu sitenize eklediğiniz takdirde, sayfa belirli aralıklarda sürekli kendini yenileyecektir. Sayfanın kendini yenilemesi, sitenize gelen ziyaretçiyi 2 kez veya daha fazla göstermiş olacaktır. Büyük web sitelerinde bunun örneğini görmeniz mümkündür. Bu sitelerden 2 tanesi : Hürriyet ve İnternetHaber.com. Bu siteler bu kodu kullanan sitelerdir.
Kod: <META http-equiv=”Refresh” content=”50; url=sayfa.html”>
Buradaki 50, sayfayı yenilemedeki kullanan saniye cinsidir.

4-) Sitenizde Alexa hakkında bilgi verici yazılar bulundurun:
Alexa hakkında görseller veya videolarda bulundurabilirsiniz. Bu yöntem Alexa Rankınızı oldukça düşürecektir.

Ayrıca Bknz ; Alexa Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Bu arada Alexa hakkında geniş ve detaylı bilgi içeren video aşağıdadır..

Alexa Rank Düşürme Yöntemleri Videosu