Yeni Türk Ticaret Kanunu ve Web Sitesi Zorunluluğu Hakkında Yeni Ticaret Kanunu Tasarısı kabul edilerek yasalaştı.

1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni Kanun ile Kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde internet sitesini oluşturmayan veya “bilgi toplumu” hizmetlerine özgülemeyen şirket yöneticileri, 6 aya kadar hapis ve 300 güne kadar adli para cezasına çarptırılacak.

Küçük ölçekli işletmelere ise internet sitesi kurmaları için 1 yıl süre verilecek. Yeni Türk Ticaret Kanunu ‘na göre, yasanın yürürlülüğe girdiği tarihten itibaren 3 ay içerisinde, her ticari kuruluşa web sitesi bulundurma zorunluluğu getirilmekte. Hazırda web sitesi olan kuruluşlar ise, yasa gereği web sitelerine “Yönlendirilmiş Mesaj” ifadesi ile yeni bir başlık eklemek zorundalar.

Bilgi için buraya bakınız..
Ulusal basından ilgili haber için buraya bakınız..
Ulusal Basından diğer bir haber için buraya bakınız..
Ayrıca kanun maddelerini buradan inceleyebilirsiniz..

Firmaların kendi adlarına internette isim tescili ve web alanı (hosting) hizmeti almaları gerekmektedir. Yeni yasanın yürürlüğe konulmasına ve uygulanmasına ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlanan 1535 maddelik tasarı mecliste kabul edildi. Bir takım eksikliklerinde giderilmesiyle birlikte kanunlaşarak yürürlüğe girecek olan tasarı pek çok şeyi değiştirecek.

1535 maddelik tasarının yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde internet sitesini oluşturmayan şirket yöneticileri, 6 aya kadar hapis ve 300 güne kadar adli para cezasına çarptırılacak.

Firmaların, yeni yasal düzenlemeler neticesinde getirilen hukuki yaptırımlara tabi olmamak amacıyla isim tescili ve web alanı (hosting) başvurusunda bulunmaları zorunlu oldu.

Bu yeni Türk Ticaret Kanunu için siz hazır mısınız? Web siteniz var mı, ya da bu yeni yasaya uygun mu?

Eğer bu sorulara net bir cevabınız yok ise percemler.com ücretsiz olarak size danışmanlık yapabilir…

Bilgi için buraya bakınız..
Ulusal basından ilgili haber için buraya bakınız..
Ulusal Basından diğer bir haber için buraya bakınız..
Ayrıca kanun maddelerini buradan inceleyebilirsiniz..