Saylan’dan tuhaf çıkış; “Çocukların namaz kılmasını değil bale yapmasını istiyoruz”

“Türkler yakıp yıkmış.”
“Gençlik orkestrasını yöneten Muhammed.”
“Çocuklarımızın namaz kılmasını değil bale yapmasını istiyoruz.”
Türkler ‘e ve dine hakaret içeren bu sözler Türkan Saylan ‘a ait.

Türkan Saylan, çocukların namaz kılmasını değil, bale yapmasını istediklerini söyledi.

Türkan Saylan, çocukların namaz kılmasını değil, bale yapmasını istediklerini söyledi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Türkan Saylan, Türkleri barbarlıkla suçladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Yerleşkesi ‘nde ‘Türkiye’mizin çağdaşlaşma sürecinde laiklik’ konulu toplantıda konuşan Saylan, Türk milletinin tarih boyunca hep yakıp yıktığını öne sürdü.

Bunun bir alışkanlık haline geldiğini iddia eden Saylan şöyle konuştu: “Biz Türkler hep akın etmişiz; yakıp yıkmışız, başkalarının yaptıklarını yakıp yıkmışız. Şimdi kendi yaptıklarımızı yıkıyoruz. Nedir bu alışkanlık. Biz yakıp yıkmak için var değiliz. Biz yaratmak, geliştirmek ve çağın üstüne geçmek için varız.”

Atatürkçü Düşünce Derneği ‘nin 14 Nisan’da düzenleyeceği mitinge destek talebi

Atatürkçü Düşünce Derneği ‘nin 14 Nisan’da düzenleyeceği mitinge destek talebinde bulunan Saylan, “ÇYDD olarak 14 Nisan’da Ankara Tandoğan’dayız. Yozlaştırmaya çalışanlar olacaktır. Aramızdan da çıkacaktır. Çağdaş, laik ve demokratik bir Türkiye’nin devamı için yapılması gerekenleri yapalım. Sesimizi duyuralım. Bir kişi bin kişiye, bin kişi binlerce kişiye ulaşabilir.” şeklinde konuştu. Çocukların namaz kılmasını değil, bale yapmasını istediklerini dile getiren Saylan, şunları söyledi: “Türkiye’nin bölünmesine, ırkçılığa yönelmesine, binlerce yıl öncesinin Arap ve İran adetlerinin gelmesine karşıyız. Çocuklarımızın sıra üstünde namaz kılmasını değil bale yapmasını istiyoruz. İnancın insanların iç dünyasında saklı olmasını istiyoruz.”

Konuşmasında Gençlik Korosu ‘nu yöneten müzisyenin isminin Muhammed olmasından yakınan Saylan, “Gençlik Orkestrası ‘nı yaratan ve yöneten arkadaşımızın ismi Muhammed. Düşünebiliyor musunuz buradaki ironiyi?” yorumunu yaptı. Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler nedeniyle Türkiye ‘yi zor günlerin beklediğini savunan Saylan, seçime katılacak partilerin sembolleri ile dalga geçti. Saylan şunları söyledi: “İnsanlar okuma yazma bilmesin ki parmak bassınlar. Seçim kağıtları at, eşek, arı ve kuşlarla dolu. Bilinir ki okuma yazma bilmeyen çoğunluktadır ve onlar ancak parmak basarak oy verirler. Onların ağaları, tarikat reisleri çağırır ve biz ata, eşeğe, arıya ya da kuşa oy vereceğiz derler. Böyle bir topluluk nasıl kalkınır? Böyle bir topluluk cahil bırakılmıştır. Bizi yönlendirmek isteyenlere, bizi koyun sananlara karşı dikkatli olalım. Bu ülkedeki insanları siyah-beyaz diye ayırmak, vatansever veya vatan sevmeyen hain diye ayırmak kimin haddine’

Saylan; “Çocukların namaz kılmasını değil bale yapmasını istiyoruz”

Haberin internet linki

Namaz ‘ın Faydaları Nedir?
Namaz ‘ı Anlamak (Namazı Dosdoğru Kılmak)
Namazdaki Sayılı, Belli Şekillerdeki Hareketlerin Anlamı Nedir?

3 thoughts on “Saylan; “Çocukların Namaz Kılmasını Değil Bale Yapmasını İstiyoruz”

  1. Der haklı surata baksana … benzemiş.
    İşte böyle bunaklar sapıklığın doruklarında geziyor yarın öbürgün … yine camiye getiriyorlar namazını kıldırtıyorlar.
    Ne işin var camide nasıl yaşadıysan neye göre yaşadıysan git onlara göre gömsünler. Bu saylan gibilerinin cenaze namazını kıldıracak olan imamada yazıklar olsun kılanada. Böylelerinin leşlerini cami avlusuna sokmamak lazım.

  2. BÖYLE İNSANLARI BU ÜLKE GÖRMEDİ. GÖRSÜNLERDE NE KADAR REZİL BİR KAFAYA SAHİP OLDUKLARINI ANLASINLAR. KADIN KURANI KERİMİN OKUNMASINDAN RAHATSIZ OLUYORMUŞ. BİRE ŞEYTAN KADIN BEN DE SENDEN RAHATSIZ OLUYORUM. ALLAH SENİ ISLAH ETSİN, ISLAHIN YOKSA RABBİME HAVALE EDİYORUM SENİ…

  3. sayın saylan’a tamamen katılıyorum…İnsanlar okuma yazma bilmesin ki parmak bassınlar. Seçim kâğıtları at, eşek, arı ve kuşlarla dolu. Bilinir ki okuma yazma bilmeyen çoğunluktadır ve onlar ancak parmak basarak oy verirler. Onların ağaları, tarikat reisleri çağırır ve biz ata, eşeğe, arıya ya da kuşa oy vereceğiz derler. Böyle bir topluluk nasıl kalkınır? Böyle bir topluluk cahil bırakılmıştır. Bizi yönlendirmek isteyenlere, bizi koyun sananlara karşı dikkatli olalım. Bu ülkedeki insanları siyah-beyaz diye ayırmak, vatansever veya vatan sevmeyen hain diye ayırmak kimin haddine’ özellikle bu paragrafı türkiyenin içler acısı halini çok iyi özetlemektedir… tayyip erdogan denetimi altındaki medya inşallah bu yorumumu yayımlar.

Comments are closed.