Fiat Yeni Uno’nun resmi açıklaması ve resimlerini yayınladı. (İlgili araç fotoğrafları yazının devamındadır.)

Artık ülkemizde üretimi ve satışı bulunmayan Uno’nun Güney Amerika için üretilen yeni kasası Fiat tarafından tanıtıldı.

Öncelikle sadece Brezilya’da satılacak olan Fiat’ın efsanevi süperminisi Uno 80’lerin ruhunu taşıyarak günümüze kadar gelmeyi başaran nadir modellerden olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Önce Brezilya yollarında görülecek olan Yeni Uno’yu yakında diğer Güney Amerika ülkeleri de tanıyacak.

3.770 metre uzunluğunda ve 1.643 metre enindeki modelin yerden toplam yüksekliğiyse 1.490 metre. Teker aralığının 2.370 metre olduğu araç bu ölçüleriyle Fiat Panda ve Punto EVO arasıda bir boyuta sahip. 280 litrelik bagaj hacmiyle Punto’dan daha geniş olan aracın bir diğer dikkat çekici özelliği alıştığımız geleneksel Uno’lardaki gibi yine panjurunda 3 kanallı bir havalandırma ızgarasına sahip olması.

İç dizayn için artık Fiat’ın yeni tasarım ve stil anlayışından uzak olduğu yorumunu siz de resimlere bakınca hemen yapabilirsiniz. Yeni Uno iki farklı flex-fuel (etonol’le de çalışabilen) benzinli motor seçeneğine sahip. 1.0 litre 75 beygir ve 1.4 litre 85 beygir. Her iki motor seçeneğinde de 5 ileri manual şanzuman kullanılırken Fiat aracın Avrupa pazarına girip girmeyeceği konusuna açıklık getirmiyor henüz.

Kaynak; autoclub.com.tr